طلا

پس از چهار ماه، طلا در حال به پایان رساندن هفته ای بسیار موفق و بیشترین پیشرفت از سال ۲۰۱۰ میلادی تا کنون است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، روز جمعه ۲۷ دسامبر ۲۰۱۹، قیمت شمش به بالاترین میزان طی هفت هفته اخیر رسید. افزایشی که با صعود شاخص های آسیایی، ثبت رکوردها در آمریکا و کاهش تنش های اقتصادی میان آمریکا و چین همراه بود.

با کاهش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی و جدال میان آمریکا و چین بر سر مسائل تجاری، ارزش دارایی ها افزایش یافت و در سال جاری موجب رشد ۱۸ درصدی شمش شد.

در این بین،  فدرال رزرو اعلام کرده است که پس از سه بار کاهش نرخ بهره در سال جاری، در سال ۲۰۲۰ تغییری در آن ایجاد نخواهد کرد.  همچنین ظرفیت دلار در بازار باعث ازبین رفتن دستاوردهای یک ساله آن شد.

مارگارت یانگ، تحلیل گر بازارهای سی ام سی سنگاپور طی یادداشتی اعلام کرد: "تضعیف دلار باعث افزایش بهای طلا شده است ولی نمی توان تنها با همین یک دلیل، افزایش قیمت طلا را توجیه کرد. ارزش غیرواقعی سهام را می توان به عنوان دلیل منطقی تری برای افزایش تکنیکال طلا پس از وقفه ای سه ماهه دانست."

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ماه نوامبر، یعنی یک هزار و ۵۱۴ دلار، با ۰.۱ درصد کاهش، دیروز به یک هزار و ۵۰۹ دلار در هر انس رسید.

در واقع این هفته شاهد افزایش ۲.۱ درصدی قیمت طلا بودیم. در خصوص دیگر فلزهای گران بها، نقره با ۰.۵ درصد کاهش، پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش و پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش همراه بوده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل