هامونی

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه در معاملات امروز بازار سهام، حقوقی‌ها مشارکت ۶۰ درصدی در سمت خرید داشتند، به جزئیات معاملات سهام در بازار فرابورس اشاره کرد و گفت: در پایان معاملات شنبه، در مجموع ۶۲۵ میلیارد تومان در بازار سهام فرابورس ایران دادوستد شد که با وجود منفی بودن شاخص، نکته قابل تقدیر، حمایت همه جانبه حقوقی‌های بازار از وضعیت هیجانی بازار امروز بود و به میزان ۳۷۶ میلیارد تومان معادل ۶۰ درصد اقدام به خرید سهام کردند.

امیر هامونی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) با اعلام اینکه حضور ۴۰ درصدی سهامداران حقیقی در سمت خرید سهام نیز نشان دهنده متعادل شدن بازار در روزهای آینده است، عنوان کرد: مشارکت ۲۴۹ میلیارد تومانی حقیقی‌ها در سمت خرید نیز نشان می‌دهد این طیف از سهامداران با خوش‌بینی به آینده بازار مبادرت به خرید سهام کرده‌اند.
وی همچنین به ترکیب سهامداران حقیقی و حقوقی در سمت فروش سهام اشاره کرد و افزود: در سمت فروش تنها ۴ درصد از کل معاملات سهام معادل ۲۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان توسط حقوقی‌ها انجام گرفت و سهم اشخاص حقیقی از فروش سهام به میزان ۵۹۶ میلیارد تومان بود.

هامونی در عین حال به دادوستدهای امروز صندوق‌های قابل معامله در بازار فرابورس اشاره و بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد از صندوق‌های قابل معامله در فرابورس ایران نوسانی کمتر از نوسان شاخص کل فرابورس ایران داشته‌اند که باز هم باید به سرمایه‌گذاران تازه‌وارد متذکر شد سرمایه‌های خود را دست افراد حرفه‌ای بسپارند و از معامله مستقیم سهام بدون کسب دانش خودداری کنند.  

وی همچنین به جلسه امروز شورای عالی بورس در زمینه حمایت از بازار سهام اشاره و بیان کرد: مهمترین دستاورد این نشست اجماع نظر همه برای حمایت از بازار بود که طی آن حقوقی‌های وابسته به دولت و حقوقی‌های نهادی در خصوص لزوم حمایت از بازار سهام و ارزنده بودن قیمت سهام با توجه به متغیرهای موجود تاکید داشتند و این‌که همه بازیگران عمده بازار در خصوص خرید سهام و جمع‌آوری صف‌های فروش همبستگی داشتند که آمار ارائه شده نیز حاکی از تحقق همین قضیه است.  
به گفته مدیرعامل فرابورس ایران سرمایه‌گذاران بازار باید از هیجانات پرهیز کنند و با تحلیل تمامی متغیرهای موجود اقدام به خرید و فروش سهام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس