نفت

به ‌دنبال سیلی محکم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به آمریکا و افزایش احتمال اختلال در عرضه نفت، قیمت نفت به بالاترین رقم طی ماه‌های گذشته رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، به دنبال حملات اتقام جویانه ایران به پایگاه نظامی آمریکا در ساعات ابتدایی صبح امروز، قیمت هر بشکه نفت برنت در دقایق ابتدایی با افزایش بیش از ۳دلاری به ۷۱ دلار و ۷۵ سنت رسید که بالاترین رقم از اواسط ماه سپتامبر تاکنون بود، اما سپس با اندکی تعدیل، و ۹۷ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل، به ۶۹ دلار و ۲۴ سنت رسید.

قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم که اوایل امروز تا رقم ۶۵ دلار و ۸۵ سنت بالا رفته بود، با اندکی تعدیل و رشد ۸۲سنتی به ۶۳ دلار و ۵۲ سنت رسید.

حملات موشکی ایران علیه نیروهای آمریکایی مستقر در عراق تقریباً همزمان با مراسم خاک‌سپاری سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انجام گرفت که در عملیات تروریستی جمعه گذشته ارتش آمریکا در بغداد به شهادت رسید.

به‌گفته تحلیلگران، بازارهای نفت همچنان روی ماهیت دقیق اهداف حملات ایران متمرکز هستند، اما لطمه ندیدن عرضه نفت در تنش جاری موجب شده تا خیال فعالان بازار نفت تا حدودی راحت شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل