بازار

بازارهای آسیایی در معاملات روز جمعه روند افزایشی شاخص ها را به ثبت رساندند در حالی که بازار وال استریت رشد چشمگیر متغیرها را شاهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای جهانی در حالی آخرین روز کاری هفته را در مدار مثبت به پایان رساندند که اقتصاد چین کاملا به فاز دوم صلح تجاری با آمریکا وابسته است.

دومین اقتصاد بزرگ دنیا در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ رشد ۶ درصدی را نسبت به سال قبل به ثبت رساند در حالی که کل میزان رشد اقتصادی در این کشور در سال جاری بالغ بر ۶.۱ درصد بود.

در حالی که رشد اقتصادی چین در سال جاری یکی از آهسته ترین آهنگ رشد اقتصادی در این کشور در ۲۹ سال گذشته بوده است که اقتصاد وابسته به جنگ تعرفه ای و کاهش میزان تقاضای داخلی از عوامل کندی این رشد قلمداد شده است.

 دانیل جرارد، استراتژیک موسسه مالی استیت استریت در هنگ کنگ در این خصوص اظهار داشت: تمام اتفاقاتی که در بازارهای جهانی رخ داده است به نفع چین و اقتصاد این کشور بوده است . آمار اقتصادی و میزان تولیدات محصولات که از اقتصاد چین منتشر می شود و حتی میزان خرده فروشی و درآمد زایی در این کشور نشان می دهد که اقتصاد چین در حال توسعه است .

این در حالی است که، افزایش میزان اعتماد به فعالیت های تجاری و کاهش میزان تنش های تجاری نشان خوبی برای این کشور است .

به این ترتیب، در بازارهای آسیایی آخرین روز معاملات هفتگی در مدار مثبت به پایان رسید و شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با رشد ۰.۱ درصدی همراه شد. شاخص CSI در بازر چین نیز روند مثبت ۰.۲ درصدی را از آن خود کرد درحالی که شاخص اس اند پی استرالیا ۰.۴ درصد افزایش یافت.

شاخص کاسپی کره جنوبی روند مثبت ۰.۱ درصدی را از آن خود کرد در حالی که شاخص نیکی ژاپن نیز ۰.۴ درصد افزایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل