دژپسند

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: دولت تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم بکار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در حاشیه نماز جمعه تهران و در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توانیم به وحدت برسیم؟ افزود: الان نرخ بهره برداری از سرمایه گذاری زیر ۵۰ درصد است که اگر این مبلغ را افزایش دهیم و به حداقل مقبول آن یعنی ۷۵ درصد برسیم این بهترین گام بهبود فضای کسب و کار است.
وی با اشاره به بهبود فضای کسب و کار، ادامه داد: تسهیل اعطای منابع مالی به فعال اقتصادی از طریق بانک و بازار سرمایه و بورس یکی از گام‌هایی است که باید برداشته شود.

دژپسند گفت: همچنین باید با واگذاری سرمایه‌های منجمد و زائد، خود بانک‌ها قدرت اتحادیه و تشکیلاتشان را بالا ببرند و ما همه تلاشمان را برای تقویت در این زمنیه انجام می‌دهیم.
وزیر اقتصاد یادآور شد: به دنبال آن هستیم تا مداخله‌ها را از سوی دولت در زمینه اقتصاد به حداقل برسانیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا از مطالبه مردم از خودتان به عنوان وزیر اقتصاد خبر دارید؟ نیز گفت: ما به صور گوناگون از مسایل و خواسته‌های مردم مطلع هستیم.
دژپسند در ادامه گفت: یکی از آن‌ها شاخص‌هایی است که ما ماهانه و سالانه محاسبه می‌کنیم و این شاخص‌ها به ما نشان می‌دهد مردم امروز از بالابودن هزینه‌های زندگی ناراحت هستند به رغم این که از لحاظ اشتغال خوشبختانه در طول یک سال عملکرد خوبی وجود داشته، اما وجود افراد بیکار در خانواده‌ها مردم را رنج می‌دهد.
وی تاکید کرد: مردم در تامین زندگی از لحاظ گرانی با مشکل مواجه هستند از طرف دیگر به دلیل افزایش یکباره قیمت الان باید درآمدهای مردم بیشتر باشد. دژپسند گفت:: افزایش قیمت‌ها کمتر شده و اگر درآمدها بهبود پیدا کند و اشتغال ایجاد شود به نظرم بخش قابل توجهی از دغدغه‌های مردم کاهش می‌یابد.
وزیر اقتصاد در پایان از مردم خواست: مسئولان را در اجرای سیاست‌های کلی دولت کمک کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان