پالایش نفت تهران

شرکت پالایش نفت تهران توانسته به ازای هرسهم ۸۸۳ ریال سود پوشش دهد که نسبت به گزارش شش ماهه ۳۷ درصد افزایش سودآوری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پالایش نفت تهران در اطلاعات و صورت‌های مالی ۹ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸، سود عملیاتی را مبلغ ۳۸ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال و سود خالص را ۳۸ هزار و ۸۵۹ میلیارد ریال اعلام کرد.

در این گزارش سود هرسهم ۹ ماهه ۸۸۳ ریال اعلام شد در حالی که سود هرسهم در گزارش شش ماهه ۶۴۰ریال اعلام شده بود، همچنین سود انباشته شرکت به ۳۸ هزار و ۷۷۸ میلیارد ریال رسید.

«شتران» در تشریح اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که عمده بازار هدف محصولات شرکت داخلی بوده و مطابق قانون، شرکت محصولات اصلی تولیدی خود را جهت توزیع در سطح کشور تحویل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می‌دهد.

علاوه بر این محصولات ویژه تولیدی این شرکت در بورس های کالا و انرژی عرضه می شود که در این حوزه شرکت‌های تولیدکننده انواع روانکارها و شرکت‌های قیرسازی، شرکت‌های عمده خریدار محصولات ویژه این شرکت هستند.

در حال حاضر پالایشگاه تهران با پالایش روزانه ۲۵۰هزار بشکه نفت خام در روز نزدیک به ۱۳درصد از نفت خام پالایشی کشور را پالایش کرده و محصولات استراتژیکی نظیر بنزین، دیزل، سوخت جت و روغن خام در کنار چندین محصول با ارزش دیگر مانند گاز مایع، نفت سفید، نفت کوره، انواع حلال و گوگرد تولید می‌کند.

گفتنی است؛ در خصوص محصولات پالایشی به ویژه محصولات استراتژیک در حال حاضر بازار داخلی با کمبود عرضه مواجه است و در عمل پالایشگاه تهران در کنار سایر شرکت پالایشی نیاز داخلی را تامین می کنند. با این وجود در خصوص محصولاتی نظیر نفت گاز، بنزین و نفت سفید، کیفیت بالای محصولات پالایشگاه منجر شده است که این محصولات تا حد امکان در تهران و شهرهای بزرگ مجاور مصرف شوند.

همچنین محصولاتی نظیر سوخت جت و روغن پایه پالایشگاه از نظر کمی و کیفی دارای رتبه برتر در بین سایر پالایشگاه‌های داخلی است. پالایشگاه تهران در حال حاضر با توجه به نیاز داخلی برنامه صادراتی ندارد با این وجود، صادرات محصولات در آینده با تغییر در قوانین ملی و وزارت نفت قابل بررسی و تحقق است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع