.

شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان در صورت های مالی ۶ماهه از رشد ۱۰میلیارد و ۶۳۳میلیون ریالی پرتفوی بورسی خود خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان در گزارشی که منتشر کرد برای هر سهم زیان ۲۵ریالی شناسایی کرده است. از سوی دیگر برای دوره ۳ماهه نیز زیان هرسهم را ۱۲ریال اعلام کرده بود.

این شرکت در مدت مشابه سال گذشته نیز با زیان ۳۹ریالی برای هر سهم مواجه بوده است.

در گزارش ۶ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸ زیان عملیاتی هر سهم ۱۶میلیارد و ۷۰۱میلیون ریال، زیان خالص ۱۴میلیارد و ۸۴۰میلیون ریال و سود انباشته پایان دوره ۸۱۱میلیارد و ۶۶۲میلیون ریال رقم خورده است.

در ادامه گزارش منتشر شده این شرکت، با توجه به صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس، پرتفوی بورسی "کرمان" با رشد ۱۰میلیارد و ۶۳۳میلیون ریال همراه شده است. در این پرتفوی ارزش بازار شرکت با رشد یک میلیارد و ۲۰میلیون ریالی به ۱۱میلیارد و ۷۶۴میلیون ریال رسید.

سهام واگذار شده پرتفوی "کرمان" در ۶ماهه مورد گزارش به ۶میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال رسیده است.

در اهداف اعلام شده این شرکت در خصوص ترکیب پرتفوی آن اعلام شده است که هیات مدیره "کرمان" قصد دارد افزایش سرمایه شرکتهای فرعی و وابسته و ایفای تعهد سهام شرکتهای زیرمجموعه و همچنین توسعه فعالیت ها در بازار سرمایه را در دستور کار داشته باشند.

علاوه بر این قصد دارد سرمایه گذاری در بازار سرمایه، بورس و اوراق بهادار و تشکیل پرتفوی سرمایه گذاری با ادامه واگذاری دارایی های غیرمولد داشته باشد و با سایر سهامداران شرکت آرین ماهتاب گستر(سهامی خاص) جهت تقسیم حداکثری سود در مجامع آن شرکت و معرفی و ورود شرکت مزبور و شرکتهای تحت پوشش آن به بازار سرمایه تعامل داشته باشد.

این شرکت قصد پیگیری و اتمام پروژه های سرمایه گذاری نیروگاهی را دارد و در نظر دارد پیگیری لازم جهت تبدیل بدهی های ارزی به ریالی و کاهش ریسک نوسانات نرخ ارز را داشته باشد. تعیین تکلیف شرکتهای فرعی راکد نیز از مهمترین برنامه های در دستور کار شرکت است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع