تاجبر

با توجه به تورم و افزایش نرخ برابری ارز در کشور، شاهد افزایش قیمت در بازارهای مختلف از جمله بازار سرمایه، سکه و طلا و.... بودیم، اما با نگاهی به روند فعالیت بازارها شاهد هستیم که از جذابیت آنها کاسته و به جذابیت بازار سرمایه افزوده شده است.

مدیرعامل شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به اینکه رکن اصلی بازار سرمایه شفافیت است، گفت: اما در بازارهای موازی بورس، موضوعاتی مانند مالیات و عدم شفافیت ایجاد شده است. در عین حال، هزینه نگهداری و مالیات در بازار سرمایه وجود ندارد، از همین رو، شاهد حضور روزافزون سرمایه گذاران در این بازار هستیم.

تاجبر با تاکید بر اینکه سرریز شدن نقدینگی به این بازار نشانه اعتماد مردم است، اظهار کرد: درست است که حجم بالای پول به بورس وارد شده، اما متاسفانه شاهد رفتارهای هیجانی برخی سهامداران هستیم که بدون تحلیل اقدام به خرید سهام می کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با انتقاد از ورود مستقیم سرمایه گذاران به بورس گفت: بازار سرمایه ایران، بازار پویا و قابل رشد است اما طی چند ماه اخیر شاهد برخی رفتارهای هیجانی و خرید و فروش های احساسی معامله گران هستیم که این موضوع ناشی از ورود مستقیم سهامداران تازه وارد به تالار معاملات است، سهامدارانی که علم و آموزش کامل معاملات بورسی ندارند بهتر است برای حفظ یا رشد سرمایه خود از طریق سایر نهادهای مالی ورود پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین فرهنگ سازی ورود به بازار سرمایه را یک پروسه میان مدت دانست و گفت: بارها به طور مستقیم اعلام شده که اطلاع رسانی رسمی توسط شرکتهای بورسی در codal.ir و اطلاعات نهادهای مالی دارای مجوز  نیز در cfi.codal.ir قابل مشاهده است همچنین بهتر است سهامداران از تحلیل بنیادی، تکنیکال و صنعت توامان استفاده کنند. اما متاسفانه برخی سهامداران بدون توجه به پیش نیاز سرمایه گذاری مستقیم در بورس اقدام به سرمایه گذاری می‌کنند، در صورتی که آموزش رکن اصلی برای سهامداران است که نیازمند فرهنگ سازی دارد.

علیرضا تاجبر در پایان گفتگو با سنا به چشم انداز بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: سهام شرکت های صادرات محور و تولید کننده یکی از پرپتانسیل ترین گروه های سرمایه گذاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه