کتاب

اگر به توزیع ثروت در جهان نگاه کنیم، آمار و ارقام بسیار عجیبی را خواهیم دید. نیمی از ثروت در دست تنها ۱% از مردم متمول دنیاست و در آن سو، ۷۰% از مردم، در مجموع تنها صاحب ۳% از ثروت موجود هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، توزیع نامتقارن فوق در سایر فعالیت ها و حوزه ها هم دیده می شود از جمله در بورس. در بورس هم ۱۰% از برترین‌ها، صاحب ۹۰% از سودها می شوند. اما چرا چنین است؟ چه عاملی باعث موفقیت برنده ها در بازار بورس است؟ این سوالی کلیدی است که ذهن فعالان بازار را به خود مشغول می کند و هر کس ممکن است پاسخی به آن بدهد.

کتاب «ذهن زیبا در بورس» تالیف آندریاس فریچ و توماس ویتنر ترجمه احسان سپهریان در سال ۱۳۹۸ توسط انتشارات چالش به چاپ سوم رسیده است.

کتاب فوق دقیقاً به همین موضوع می پردازد و به خصوص روی بورس و بازارهای مالی متمرکز می‌شود. در این کتاب مبانی نظری مشکلات روان شناختی، علل پشت پرده ی شکست، مبانی نظری راه حل ها و روش های عملی برای پیاده سازی آن‌ها با بیانی ساده و روشن بیان می شود. برنامه های عملی آن طوری طراحی شده اند که اجرای آن‌ها روزی ۱۰ الی ۳۰ دقیقه بیشتر از شما وقت نگیرد و در ۲۱ روز به پایان برسد.

نویسندگان کتاب معتقدند در این کتاب حرفهایی برای گفتن داریم و مطلب خود را از نقطه ای شروع می کنیم که سایر کتب بورسی معمولاً در آن نقطه به پایان می رسند؛ یعنی از افکارمان. مدتهاست که ثابت شده است که موفقیت از ذهن آغاز می شود و همان جا پایان می‌یابد.

این کتاب مشتمل بر ۱۱ بخش و یک ضمیمه پایانی تحت عنوان در بوته عمل است. این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۶۴۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۶۲۷ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایتhttp://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری