حسینی

مدیر عامل بورس انرژی از آغاز عرضه دو محصول پروپیلن و کالای نرمال هگزان پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند در این بازار خبر داد و گفت: از این پس نیاز کشور از طریق منابع داخلی برطرف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فارس، سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی ایران با اشاره به پذیرش دو محصول جدید پالایشی در بورس انرژی ایران گفت: طی روزهای اخیر پذیرش دو فرآورده پالایشی پروپیلن و کالای نرمال هگزان در کمیته عرضه بورس انرژی ایران مورد پذیرش قرار گرفت و امیدنامه آنها بر روی وب‌سایت بورس انرژی ایران منتشر شد.

وی از آغاز نخستین عرضه این دو محصول در هفته جاری خبر داد و گفت: حجم تعهد عرضه فرآورده نرمال هگزان و پروپیلن در بورس انرژی برابر با ۸۰ درصد تولید سالانه و به ترتیب به میزان ۴۰ هزار تن و ۶۰ هزار تن در سال است که عرضه مستمر ماهانه این دو کالا در تابلو سایر حامل‌های انرژی بازار فیزیکی، همزمان با کالای هگزان پالایش نفت کرمانشاه و پتروشیمی بندر امام و کالای پروپیلن پالایش نفت آبادان افزوده خواهد شد.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: این دو فرآورده از محصولات تولید شده در پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند به شمار می‌روند که با عرضه مستمر و فروش آنها در بورس انرژی از این پس کشور از واردات این دو فرآورده خودکفا خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی