تالار جدید

در پایان نخستین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۸۳۳ هزار نوبت معاملاتی ، تعداد ۸ میلیارد و ۸۶۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش حدود ۳۹ هزار میلیارد تومان در بورس معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با کاهش بیش از ۹۵۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۴۲۶ هزار و ۱۸۵ واحد به پایان رسید.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس ریزش داشتند، به طوریکه شاخص کل با (۹۵۳) واحد ریزش معادل (۰.۲۲) درصد به ۴۲۶ هزار ۱۸۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۲۵۴) واحد افت معادل (۰.۲۲) درصد به ۱۱۳ هزار ۷۳۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۴۰ واحد رشد معادل ۰.۱۷ درصد به ۱۴۰ هزار و ۲۰۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۶۰ واحد افزایش، معادل ۰.۱۷ درصد به ۹۳ هزار و ۵۳۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۵ واحد رشد، معادل ۰.۰۱ درصد به ۵۱۲ هزار و ۳۰۲ واحد، شاخص بازار اول با (۳۶۸) واحد افت معادل (۰.۱۲) درصد به ۳۰۶ هزار ۷۲ واحد و شاخص بازار دوم با (۳۳۹۵) واحد ریزش معادل (۰.۳۸) درصد به ۸۸۳ هزار و ۲۶۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر جزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۵ نماد «فملی با (۵۷۱) واحد، مبین با (۱۷۲) واحد، فارس با (۱۷۱) واحد، شخارک با (۱۶۶) واحد و ومعادن با (۱۶۵) واحد» افت، بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت شاخص صنایع

 روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند، به طوریکه شاخص صنایع «قند و شکر با ۵۲۰۹ واحد رشد معادل ۷.۰۵ درصد به ۷۹ هزار و ۶۰ واحد، وسایل ارتباطی با ۷۵۹ واحد افزایش معادل ۴.۷۰ درصد به ۱۶ هزار و ۹۱۱ واحد، ذغالسنگ ۶۲۳ واحد رشد معادل ۴.۵۳ درصد به ۱۴ هزار و ۳۹۲ واحد، محصولات چرمی ۵۷۷ واحد افزایش معادل ۴.۲۴ درصد به ۱۴ هزار و ۲۰۴ واحد، سایر معادن با (۳۹۹۹) واحد کاهش، معادل (۳.۰۱) درصد به ۱۲۸ هزار و ۶۸۵ واحد، تامین آب، برق و گاز (۳۴) واحد افت معادل (۴.۰۱) درصد به ۸۲۷ واحد، منسوجات با با (۲۶۹) واحد کاهش معادل (۴.۳۳) درصد به ۵ هزار و ۹۵۱ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «قثابت، بورس، قمرو، قپیرا، کخاک، قصفها و غدشت»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سصفها، نمرینو، سفار، دتماد، سخزر، دلقما و داسوه» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار