صندوق

رادمان ربیعی، بازار سرمایه را در حال حاضر با رشد چشمگیری همراه دانست و در خصوص سرمایه‌گذاری جسورانه اظهار کرد: با توجه به سرمایه محدودی که در حوزه سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها وجود دارد، برای گسترش منابع موجود و تجمیع آنها در پیشبرد سرمایه‌گذاری‌های موردنیاز این صنعت در حال انجام فعالیت‌های زیادی هستیم.

پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیرعامل «گروه مالی فیروزه» با اشاره به پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه «فیروزه» طی هفته آینده، ویژگی اساسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه را نسبت به دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وجود ریسک بالا و در مقابل قابلیت بازدهی بیشتر دانست و گفت: صندوق فیروزه در برهه‌ای در حال تاسیس است که سرمایه‌ها به سمت این نوع دارایی‌ها کمتر متمایل است؛ براین اساس، صندوق قصد دارد به عنوان نهادی تخصصی هدایتگر سرمایه‌ها به سمت سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها باشد.  

وی اضافه کرد: این صندوق که پذیره‌نویسی آن از هفته آتی طی ۶ روز کاری نزد شرکت فرابورس ایران عملیاتی می‌شود، با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی در سه سال آتی به سرمایه گذاری این منابع در شرکت های تکنولوژی محور ایرانی بدون تمرکز بر صنعت خاص خواهد کرد. در این پذیره‌نویسی ۳۰ درصد از واحدهای صندوق توسط سرمایه‌گذاران تامین مالی می‌شود.  

ربیعی ادامه داد: تمرکز اصلی این صندوق برای سرمایه‌گذاران برای دوران رشد استارتاپ هاست تا از این طریق بتوانند در کنار شرکت‌های سرمایه‌پذیر باشند و برای ادامه مسیر و روند رشد، آنها را همراهی کند. مدیر این صندوق، «گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران» و متولی آن «موسسه حسابرسی بهراد مشار» است؛ همچنین دوره سرمایه‌گذاری این صندوق سه سال و عمر آن ۷ سال است که بعد از طی این مدت،   منحل می‌شود.  

مدیرعامل «گروه مالی فیروزه»، ارزش‌های پیشنهادی به سرمایه‌گذاران را دسترسی به بهترین فرصت‌های استارتاپی تکنولوژی محور با پتانسیل رشد بالا، دریافت تنوع در سرمایه‌گذاری از راه‌‎های سنتی سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق درآمد ثابت، درآمد و سود سرمایه‌ای از طریق ایجاد ارزش افزود و حمایت از کارآفرینان و ایجاد کسب و کارهای جدید عنوان کرد.

وی پیش‌بینی کرد: با توجه به تجربه‌های قبلی این مجموعه، برآورد کرده‌ایم این سرمایه‌گذاری برای ما به عنوان سرمایه‌گذار و هم برای سرمایه‌گذاران دیگری که اقدام به پذیره‌نویسی می‌کنند، بازدهی خوبی داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس