مرکز مالی ایران

موسسه CFA از سال ۲۰۲۱ تعداد آزمون های تحلیلگری خبره مالی را به ۴ بار در سال می رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بلومبرگ، موسسه CFA تصمیم دارد از سال ۲۰۲۱ آزمون را در سطح یک به طور الکترونیکی برگزار کند که این کار موجب راحتی دانشجویان در هنگام آزمون و همچنین سرعت انتشار نتایج خواهد شد؛ بنابر صحبت هایLisa plaxco  مدیرعامل موسسه CFA، از سال ۲۰۲۱ تعداد سوالات نیز از ۲۴۰ به ۱۸۰ کاهش خواهد یافت.

همچنین آزمون از سال آینده میلادی ۴ بار در سال در ماه‌های فوریه، می، آگوست و نوامبر برگزار خواهد شد. در ادامه مصاحبه Lisa plaxco آمده است که در سال ۲۰۱۹ از میان ۱۵۷ هزار شرکت کننده در تمامی سطوح ۴۱درصد معادل ۶۵ هزار نفر آزمون را با موفقیت گذراندند.

در آزمون دسامبر که در۱۳۴ مرکز آزمون در ۸۷ شهر در سراسر دنیا برگزار شد حدود ۵۹ درصد شرکت‌کنندگان از منطقه آسیا و اقیانوسیه بودند که یک رکورد محسوب می‌شود.

 گفتنی است مرکز مالی ایران، نماینده انحصاری شرکت «وایلی» در ایران است که به ارائه خدمات آموزشی برای داوطلبان شرکت در آزمون CFA  می پردازد. این خدمات شامل بسته های آمادگی آزمون تحلیلگری خبره مالی (CFA)، ویدئوهای آموزشی، آزمون های شبیه سازی شده و کتابچه‌های آموزشی است که دسترسی تمامی این خدمات تا زمان قبولی در آزمون ادامه دارد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری