پتروشیمی

گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان اعلام کرد پرتفوی بورسی شرکت در ۶ماه با رشد ۲۷هزار و ۲۱۷میلیارد و ۸۳۳میلیون ریال همراه شده است.

گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان اعلام کرد پرتفوی بورسی شرکت در ۶ماه با رشد ۲۷هزار و ۲۱۷میلیارد و ۸۳۳میلیون ریال همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در صورت های مالی میان دوره ای ۶ماهه منتهی به ۳۰آبان۱۳۹۸، با سرمایه ۲۰هزار میلیارد ریالی سود هر سهم را ۳۷۳ریال اعلام کرده است.

این شرکت طی دوره مالی مورد گزارش، سود عملیاتی را ۷هزار و ۵۲۲میلیارد ریال، سود خالص را ۷هزار و ۴۵۶میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۶هزار و ۱۹میلیارد ریال منتشر کرد.

"پترول" در ۶ماه فعالیت پرتفوی بورسی خود را ۲۷هزار و ۲۱۷میلیارد و ۸۳۳میلیون ریال افزایش داده است. همچنین در این پرتفوی بهای تمام شده شرکت با کاهش یک هزار و ۳۵۶میلیارد ریالی به ۱۶هزار و ۴۱میلیارد ریال رسید. ارزش بازار نیز با افزایش ۳هزار و ۹۹۶میلیارد ریالی به مبلغ ۴۳هزار و ۲۵۹میلیارد ریال بالغ شده است.

این شرکت در این مدت کل مبلغ سهام واگذار شده را ۱۰هزار و ۲۲میلیارد ریال  و سود این واگذاری را ۷هزار و ۶۳۲میلیارد ریال اعلام کرد.

"پترول" در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد رویکرد شرکت در خصوص پرتفوی سهام براساس نگهداری سهام های سودآور، بررسی صنایع و محصولات تولیدی و سایر ملاحظات لحاظ می شود. از سوی دیگر "پترول" قصد دارد بخشی از سهام شرکت پتروشیمی ارومیه را در فرابورس ایران عرضه کند. از سوی دیگر، علاوه بر پذیرش شرکت پتروشیمی ارومیه، تامین مالی شرکت های زیرمجموعه از جمله شرکت صدف عسلویه، توسعه صنایع پایین دستی پتروایرانیان، افزایش سرمایه، اخذ تسهیلات مالی و انتشار اوراق تامین مالی را در دستور کار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع