.

راه‌اندازی اولین صندوق ETF شاخصی کشور، انتشار نخستین اوراق برای یک شرکت خصوصی، تجربه تملیک و مدیریت گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران از جمله فعالیت‌های شاخص گروه توسعه مالی فیروزه است .

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایران و فرانسه، امروز  در هفتادمین نشست خبری "یک دیدار یک عرضه" گروه توسعه ملی فیروزه را معرفی کرد و گفت: این گروه از سال ۸۴ با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی در بازار بورس ایران آغاز به کار کرد و در زمینه تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره مالی به استارتاپ‌ها و خدمات کارگزاری فعالیت می‌کند.

به گفته معاون سرمایه‌گذاری جسورانه گروه مالی فیروزه، این گروه همچنین در کارنامه خود سرمایه‌گذاری‌های موفق در استارتاپ‌هایی همچون شیپور، الوپیک، سرآوا و داستان من را دارد.

رادمان ربیعی، تاسیس مرکز رشد کنترل‌تک با هدف پیاده‌سازی نمونه‌های موفق جهانی در کشور را از دیگر فعالیت‌های گروه مالی فیروزه عنوان کرد.

وی همچنین در مورد شرایط استارتاپ‌هایی که صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند توضیح داد: استارتاپ‌هایی که این صندوق برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کند باید ویژگی‌هایی‌هایی همچون قابلیت مقیاس‌پذیری، حداقل قابلیت رشد ارزش با ۵۰ میلیارد تومان، برخورداری از بازار بزرگ یا تاثیرگذاری زیاد در بازار کوچک، تیم توسعه قوی، مشتری‌مداری و... داشته باشند.

قیمت مبنای هر واحد صندوق

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت جسورانه فیروزه با اعلام این که بر اساس آمارها بیش از ۷۵ درصد جذب سرمایه های خارجی در بازار سرمایه توسط گروه توسعه مالی فیروزه انجام گرفته، اظهار داشت: قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری در «ونچر» یک میلیون ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی، یک هزار واحد سرمایه‌گذاری تعیین شده است.

حوزه فعالیت "ونچر"

ربیعی گفت : حوزه فعالیت این صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات است و با نماد «ونچر» به فروش خواهد رسید.

نحوه تسویه و پایاپای

بر اساس اطلاعیه منتشر شده، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل پذیره‌نویسی این صندوق ۱۵۰ هزار واحد و قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری یک میلیون ریال تعیین شده که نحوه تسویه و پایاپای به صورتT+۲ خواهد بود؛ به این معنی که تسویه و پایاپای ناشی از معامله واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق، دو روز پس از انجام و قطعی شدن معامله صورت می‌پذیردافزون بر این، دوره فعالیت صندوق فیروزه ۷ ساله بوده و ۱۰ درصد از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری توسط خریدار پرداخت می‌شود؛ ۹۰ درصد باقی‌مانده جزو تعهدات خریدار محسوب خواهد شد.

وضعیت بازگشت وجوه

افزون بر این، در صورت عدم تکمیل عملیات پذیره‌نویسی و عدم صدور واحد سرمایه‌گذاری برای پذیره نویسان، وجوهی که توسط آنان به حساب صندوق در شرف تأسیس واریز شده است حداکثر طی ۵ روز کاری پس از پایان دوره پذیره‌نویسی به حساب کارگزاری‌شان بازگردانده خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس

test