همتی

رئیس کل بانک مرکزی: عمده خبرسازی‌ها در باره تمدید شدن یا نشدن تعلیق FATF با انگیزه سودجویی و نوسان گیری در بازار ارز انجام می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رئیس کل بانک مرکزی نوشت: این روزها، سفته بازان و رانت جویان بازار ارز نتیجه جلسه آتی FATF را بدون اطلاع از پیچیدگی‌های روند آن، تمدید نشدن تعلیق قلمداد کردند و در خصوص تاثیر آن بر نرخ ارز تبلیغات زیادی در کانال‌های تبلیغاتی خود راه انداخته اند.
 عبدالناصر همتی در فضای مجازی نوشت: نظرم را قبلا درباره اهمیت این موضوع گفته ام، لیکن، در شرایط فعلی که اغلب بانک‌های خارجی به دلیل تشدید تحریم‌های آمریکا، همکاری لازم با بانک‌های ایران را ندارند و تبادلات ارزی ما از طریق مکانیزم‌های بانکی جایگزین و غیرقابل تحریم، انجام می‌شود، تصمیم آتی FATF (اعم از تمدید یا تمدید نشدن) نمی‌تواند تاثیر قابل توجهی بر شرایط ارزی کشورمان داشته باشد و عمده خبرسازی‌ها در این خصوص، با انگیزه سودجویی و نوسان گیری در بازار ارز انجام می‌گیرد.
وی افزوده است: دستاویز قرار دادن موضوع FATF برای اثر گذاری در نرخ از طریق سفته بازان و فضای مجازی، ​با واقعیات بازار و روند تامین ارز در تجارت خارجی کشور و چشم انداز گشایش کانال‌های جدید، همخوانی ندارد. ضمن اینکه، بانک مرکزی نظارت بر جریان پول و مبارزه با پولشویی را نیز در کنار مدیریت بازار ارز با قوت ادامه خواهد داد.
همتی تاکید کرده است: مردم عزیز مراقبت کنند که با شگرد جدید سودجویان، این بار تحت عنوان تاثیر FATF، دارایی آن‌ها در بازار ارز در معرض ریسک قرار نگیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان