هور

شرکت مدیریت انرژی تابان هور در صورت های مالی ۱۲ماهه اعلام کرد سود هر سهم با رشد ۵۷درصدی نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته به مبلغ ۳۶۳ریال رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت مدیریت انرژی تابان هور در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸، با اشاره به رشد ۷۵درصدی سود عملیاتی نسبت به دوره مالی گذشته، رقم آن را یک هزار و ۶۳۹میلیارد ریال اعلام کرد.

همچنین سود خالص این شرکت با افزایش ۵۷درصدی به یک هزار و ۴۵۱میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره با افزایش ۷۸درصدی به یک هزار و ۶۸۰میلیارد ریال بالغ شده است.

«وهور» در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس خود از رشد ۳میلیون ریالی آن خبر داد. در این پرتفوی، بهای تمام شده با کاهش ۳میلیاردو ۸۱۷میلیون ریالی به ۲میلیون ریال و بهای تمام شده را با کاهش ۳میلیارد و ۹۵۰میلیون ریالی به مبلغ ۵میلیون ریال رسید.

این شرکت طی مدت مورد گزارش کل مبلغ سهام واگذار شده را ۱۲میلیاردو ۲۶۹میلیون ریال اعلام کرد که سود این واگذاری ۸۹۵میلیون ریال منتشر شد. همچنین کل مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده به ۴میلیارد و ۲۹۵میلیون ریال بالغ شد.

«وهور» در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد که اهداف آتی شرکت در خصوص ترکیب پرتفوی را می توان به دو بخش اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کرد. در اهداف کوتاه مدت که شامل یکسال آتی می شود تغییر خاصی مد نظر نخواهد بود و فقط راه اندازی پروژه های در دست تکمیل به منظور افزایش ظرفیت تولید را می توان ذکر کرد. ولی در خصوص اهداف بلند مدت می‌توان به افزایش سرمایه گذاری در بخش انرژیهای نو مانند بادی، زمین گرمایی و سایر موارد از این دست را اشاره کرد.

همچنین در برآوردی که این شرکت از برنامه های تامین مالی و تغییرات هزینه های مالی دارد می توان به بخش تامین مالی از طریق تهاتر هزینه برق شرکت های گروه اشاره کرد. در مورد هزینه مالی باید گفت که با توجه به اینکه شرکت مشمول شناسایی هزینه مالی به دلیل خرید سهام نیروگاه منجیل از سازمان خصوصی سازی است به دلیل وجود مطالبات از مدیریت شبکه برق کشور، بدهی مزبور با مطالبات تهاتر شده و بر این اساس هزینه مالی مزبور اثر نقدی بر شرکت وارد نخواهد کرد. نمونه این مطلب، تهاتر سه قسط سازمان خصوصی سازی با مطالبات از مدیریت شبکه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع