حسینی

مدیرعامل بورس انرژی گفت: هیچ مانعی برای عرضه نفت خام در بورس انرژی وجود ندارد و وزارت نفت به دنبال عرضه این کالا در بورس انرژی است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایرنا، سید علی حسینی امروز (شنبه) به پیچیدگی‌های موجود در معاملات نفت اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی آنچه که بتوان معامله کرد از طریق امور بین الملل شرکت نفت در حال انجام است اما همچنان به دنبال ایجاد راهکارهای جدید برای عرضه نفت خام در بورس به صورت موفقیت‌آمیز هستیم.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط صادرات ایران و استراتژی حاکم در کشور تمرکز بیشتری را در عرضه فرآورده‌های نفتی داریم، اکنون وضعیت صادرات، فروش و معاملات در حوزه فرآورده‌های نفتی مطلوب به نظر می‌رسد.

مدیر عامل بورس انرژی با بیان اینکه هیچ مانعی برای عرضه نفت خام در بورس انرژی وجود ندارد، گفت: وزارت نفت به دنبال عرضه این کالا در بورس انرژی است اما بیشتر به دنبال راهکاری برای موفقیت آمیز بودن معاملات نفت در این بورس هستیم.

حسینی به حجم عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی تاکید کرد و گفت: در هر هفته بالغ بر ۵۰۰ هزار تن فرآورده نفتی در بورس عرضه می شود اما جمع فرآورده‌های معامله شده از ابتدای سال تاکنون ۵ میلیون و۶۹۰ هزار و۷۴ تن بود که میزان عرضه دو برابر این عدد بوده است.

مدیر عامل بورس انرژی خاطرنشان کرد: سهم صادراتی از فروش داخلی بیشتر بوده است و حدود چهار میلیون و ۶۱ هزار و ۲۵۲ تن فروش صادراتی و یک میلیون و ۶۲۸ هزار و ۲۵۲ تن فروش داخلی بوده است.

راه اندازی بازار آب، اولویت کاری بورس انرژی

وی به آخرین اقدامات صورت گرفته برای عرضه آب در بورس انرژی اشاره کرد و گفت: اکنون برای این اقدام در مرحله امکان سنجی هستیم و نمی توان به زودی در مورد آن به جمع بندی رسید.

حسینی گفت: در چند ماه اخیر به دلیل مشکلات ایجاد شده در حوزه آب به دلیل بارش برف و سیل های فصلی، فرصت تفکر برای متولیان حوزه جهت راه اندازی بورس آب فراهم نشد.

مدیر عامل شرکت بورس انرژی خاطرنشان کرد: راه اندازی بازار آب از جمله اولویت‌های کاری این بورس محسوب می‌شود اما مسئولان فعال در این حوزه درگیر مشکلات حاکم در حوزه آب شدند.

وی با بیان اینکه نمی توان زمان مشخصی را برای راه اندازی بازار آب مطرح کرد، افزود: راه اندازی آن مزیت‌های زیادی را با خود به همراه دارد که می‌تواند مصرف آب را بهینه و انتقال آن را توجیه‌پذیر کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی