فولاد

سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد تولید شمش فولادی در دوره ۱۰ ماهه امسال(منتهی به دی) به رقم ۲۲.۸ میلیون تن رسید که نسبت به دوره مشابه افزایش ۱۱ درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فولادسازان کشور  ۲۲ میلیون و ۸۷۳ هزار تن شمش فولادی تولید کردند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ میلیون و ۶۷۹ هزار تن ثبت شده بود.

همچنین فولادسازان در ۱۰ ماهه امسال، ۱۶ میلیون و ۵۹۵ هزار تن انواع مقاطع فولادی (تیرآهن، ناودانی، میلگرد، نبشی، انواع ورق) تولید کردند. آمار تولیدات این بخش در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود.

تولید ۲۳.۶ میلیون تن آهن اسفنجی

تولید آهن اسفنجی در دوره ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۳ میلیون و ۶۸۷ هزار تن رسید که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۲۱ میلیون و ۹۶۴ هزار تن) رشد هشت درصدی را نشان می دهد.  میزان تولید کنسانتره نیز ۳۹ میلیون و ۳۴۲ هزار تن بود که در مقایسه با۳۸ میلیون و ۱۶۶ هزار تن عملکرد ۱۰ ماهه ۹۷ افزایش سه درصدی یافت.

همچنین میزان تولید گندله به رقم ۳۴ میلیون و ۳۶۸ هزار تن رسید که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۳۵ میلیون و ۱۰۶ هزار تن)، کاهش دو درصدی یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان