زرندی

معاون طرح و برنامه گفت: برای اجرای موفق سیاست های صنعتی وتجاری باید به یک زبان مشترک و اجماع برسیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، سعید زرندی در نخستین مدرسه سیاستگذاری‌های صنعتی و تجاری که در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد،گفت: تدوین این سیاست‌ها از رویکردهای مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی گفت: برای تدوین این سیاست‌ها، بررسی نظری و تجربی انواع راهبردهای توسعه صنعتی انجام شده است.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: موضوع توسعه صنعتی در دیگر کشورها نیز بررسی ودر تدوین سیاست‌های صنعتی و تجاری استفاده شد.

وی همچنین تصریح کرد: شبکه سازی حول محور سیاست‌های صنعتی و تجاری لازم و ضروری است تا دانشجویان، پژوهشگران و نخبگان علاقه مند به این موضوعات شناسایی و در شبکه سیاستی وزارتخانه قرار گیرند.

زرندی گفت: باید به یک فهم مشترک در خصوص سیاست های صنعتی و تجاری برسیم تا این پروژه موفق شود و با این رویکرد، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری موسسه مطالعات و با حضور صاحب نظران، اساتید، فعالان این بخش و تشکل های بخش خصوصی ، تدوین سیاست ها را انجام می دهد.

زرندی همچنین گفت: شناسایی و معرفی رشته فعالیت های صنعتی پیشران و دارای اولویت از موضوعات مهمی است که وزارتخانه در این خصوص اقدام کرده است.

گفتنی است، نخستین مدرسه زمستانه سیاستگذاری صنعتی و تجاری از سوم تا پنجم اسفند ماه سال 1398 در موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی برگزار شد.

در این مدرسه مبانی نظری سیاست‌های صنعتی و تجاری، تجربیات اجرایی سیاستگذاری صنعتی و تجاری، تجربیات سیاست‌های دولتی منجر به توسعه صنعت زیست دارو و توربین های گازی و تجربیات اجرایی توسعه صنعت خودرو و نانوفناوری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها