همتی

رئیس کل بانک مرکزی از تصمیمات مهم شورای پول و اعتبار برای حمایت از کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از کرونا دچار مشکل مالی شده اند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از خبرگزاری صداوسیما، عبدالناصر همتی در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: در جلسه عصر روز ۹۸/۱۲/۱۳ شورای پول و اعتبار، تصمیمات مهمی برای حمایت از صاحبان کسب و کارها، خصوصاً فعالیت‌ها و حرف خرد که به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار مشکلات مالی شده اند و مصادیق آن توسط دولت تعیین می‌شود (نظیر؛ هتل ها، رستوران ها، بخشی از حمل و نقل و ...) اتخاذ کرد.

وی افزود: به این صورت که اقساط تسهیلات آن‌ها و نیز اقساط تسهیلات قرض الحسنه کلیه اشخاص، طی ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ بدون وضع هر گونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آن‌ها منتقل بشود.

 همتی خاطرنشان کرد: تمام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی موظف هستند بر اساس مصادیق اعلامی دولت و درخواست مشتری، مساعدت لازم را به عمل آورند. بالطبع بانک مرکزی نیز در کنار مدیران محترم بانک‌ها خواهد بود و در صورت نیاز به حمایت مالی، پشتیبانی لازم را از آن‌ها به عمل خواهد آورد. به امید خلاصی هر چه زودتر ملت بزرگ ایران از این ویروس و عادی شدن فعالیت‌های اقتصادی کشور.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان