لاستیک

شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در ۹ماه فعالیت توانسته برای هر سهم سود یک هزار و ۶۸۸ریالی محقق سازد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد در اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸ اعلام کرد سود انباشته به یک هزار و ۳۵۲میلیارد ریال رسیده است و سود عملیاتی این شرکت نیز با رشد ۳۶۰درصدی نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته به یک هزار و ۱۵۰میلیارد ریال رسید.

"پیزد" در این گزارش از رشد ۳۵۵درصدی سود خالص خبر داده و رقم آن را ۸۶۰میلیارد ریال منتشر کرده است.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود به تشریح وضعیت شرکت‌های سرمایه‌پذیر پرداخته و اعلام کرده است با توجه به روند تقسیم سود شرکت فرعی (شرکت فراور لاستیک ایساتیس) در سنوات قبل پیش بینی می شود حداقل ۷۰ درصد سود خالص دوره تقسیم شود.

 بیشترین افزایش تسهیلات طی سه ماهه سوم در آخرین ماه دوره مذکور صورت گرفته، بنابراین هزینه های مالی آن در دوره های مالی بعد شناسایی خواهد شد. همچنین با تصویب هیات مدیره شرکت مبلغ ۲۹میلیارد و ۷۲۹میلیون ریال کسری ذخیره تسهیلات ارزی در پایان شهریورماه سال جاری است و تا پایان سال۱۳۹۸ در حساب های مربوطه ثبت خواهد شد.

"پیزد" در این گزارش به اهداف و برنامه های راهبردی شرکت در خصوص تولید و فروش محصولات اشاره داشته است که برآورد دوره سه ماهه چهارم سال جاری براساس روند تولید و فروش محقق شده در نه ماهه یکی از این اهداف است. این شرکت در نظر دارد باتوجه به آغاز فصل بهار و افزایش فروش محصولات دوچرخه و موتورسیکلت پیش بینی می شود علی رغم عدم افزایش نرخ فروش، افزایش ریالی، ناشی از تغییرترکیب فروش محصولات است و در مقابل بهای تمام شده کالای فروش رفته سه ماهه اول سال۱۳۹۹ علی رغم ۵درصد کاهش در تناژ تولید دوره مذکور نسبت به سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۸ به دلیل افزایش نرخ دستمزد و سربار و ثابت بودن نرخ مواد اولیه( موجودی پایان سال) به همان میزان کاهش نداشته است.

این شرکت فاز اول پروژه خود را طرح افزایش ظرفیت محصولات رادیال از تعداد ۷هزار حلقه به ۹هزار حلقه در روز اعلام کرد که این اقدام با موفقیت به بهره برداری رسانده و فاز دوم را رسیدن به تعداد ۱۲هزار حلقه در روز است. بدین منظور بخشی از ماشین آلات مورد نیاز این فاز توسعه نصب و در حال راه اندازی است و بخش دیگری از ماشین آلات در مرحله حمل و ترخیص است. که طبق برنامه زمانبندی ، فاز دوم پروژه تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری خواهد رسیدو تعداد ۳۰۰۰ حلقه تایر به تولید روزانه شرکت افزوده خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع