بازار

بازارهای جهانی در آخرین ساعات معاملاتی با روند کاهشی همراه شدند در حالی که آغاز جنگ نفتی میان روسیه و عربستان موجب افت ۳۳ درصدی قیمت این کالا در بازارهای جهانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در حالی که اقتصاد جهان درگیر ویروس کرونا شده است و تقریبا با وضعیت دشوار اقتصادی روزهای سال را سپری می کند ، بازارهای اوراق قرضه، ارز، سهام و کالا نیز درگیر اوضاع نا به سامان نفتی شده اند.

تصمیم عربستان سعودی برای ارائه تخفیف به مشتریان نفتی خود موجب ایجاد خصومت میان این کشور و روسیه شده است. این در حالی است که، روسیه چندی پیش اعلام کرد که پس از اتمام دوره محدودیت تولیدات نفتی،این کشور دوباره روند تولیدات را ادامه خواهد داد و هیچ محدودیتی را در این زمینه پذیرا نخواهد بود.

به این ترتیب، قیمت این کالا با افت بسیار چشمگیری همراه شد و در این میان قیمت سهام شرکت های نفتی و انرژی نیز با سقوط همراه شد.

این در حالی است که، شاخص فوتسی لندن و داکس آلمان و کک فرانسه با افت میانگین ۶ الی ۷ درصدی همراه شدند دو شاخص اصلی بورس ایتالیا با افت ۱۰ درصدی همراه شد در حالی که این کشور به عنوان یکی از وخیم ترین کشورهای درگیر ویروس کرونا در اروپا شناخته شده است .

اما در بازارهای جهانی شاخص نیکی ژاپن با افت ۵.۱ درصدی رو به رو شد و شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن نیز روند منفی ۴.۴ درصدی را از آن خود کرد.

در این میان، شاخص اس اند پی استرالیا نیز ۷.۳ درصد منفی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل