بورس های عربی

بازارهای جهانی در شروع ساعات معاملاتی امروز با کاهش شدیدی متغیرهای معاملاتی همراه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، تلاش اقتصادهای بزرگ جهان برای مهار ضربه اقتصادی ویروس کرونا و افت شدید قیمت نفت در معاملات روز گذشته موجب سقوط شاخص ها در ساعات معاملاتی امروز شد .

بر اساس این گزارش، در بازارهای اروپایی میانگین افت شاخص ها به ۳ درصد رسید و متغیرها توانستند افت ۷ درصدی روز دوشنبه را کمی جبران کنند.

در این بین، قیمت نفت نیز در پی افت شدید دیروز، معاملات امروز را با روندی مثبت آغاز کرد اما همچنان قیمت این کالا، در منطقه خطر به سرمی برد.

امید بازارها به سخنان روز گذشته ترامپ مبنی بر اجرای بسته نجات اقتصادی آمریکا کمی نگرانی را کمتر کرده است در حالی که ژاپن نیز برای رفع نگرانی کشور درحدود ۴.۱ میلیارد دلار به اقتصاد تزریق کرده است تا از اثرات تخریبی ویروس کرونا بر این کشور را بکاهد .

برخی از شرکت های تامین سرمایه بزرگ در دنیا مانند جی پی مورگان، سی تی و بارکلیز از فدرال رزرو آمریکا درخواست کردند تا درماه های آتی به دلیل شیوع ویروس کرونا و اثرات مخرب اقتصادی آن نرخ بهره را تا نزدیک به صفر درصد نگه دارد تا میزان نقدینگی به بازارهای مالی افزایش یابد .

به این ترتیب، شاخص نیکی ژاپن امروز را با افزایش ۰.۸ درصدی همراه کرد اما به پایین ترین میزان نسبت به آپریل ۲۰۱۷ رساند.

اس اند پی استرالیا نیز با رشد ۳.۱ درصدی رو به رو شد و شاخص اصلی بورس شانگهای نیز با رشد ۲.۱ درصدی معاملات را ادامه داد.

اما بازارهای کشورهای عربی نیز معاملات دیروز را با افت سنگینی همراه کردند و کاهش قیمت نفت این بازارها را با سقوط سنگینی مواجه ساخت.

در این بین بورس کویت معاملات دیروز را با افت ۱۰ درصدی به پایان رساند و به همین دلیل بازار این کشور را امروز نیز تعطیل اعلام کرد . شاخص ابوظبی، دوبی و قطر نیز با افت ۸.۱ درصدی و ۹.۷ درصدی معاملات را به پایان رساندند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل