بازار

بازارهای جهانی در معاملات روز چهارشنبه با روند افزایشی همراه شد در حالی که حمایت های دولت آمریکا در قالب بسته های حمایتی و کاهش مالیات بر حقوق ، موجب رونق نسبی بازارها شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای جهانی معاملات امروز را در فاز مثبت به پایان رساندند در حالی که قیمت نفت نیز با افزایش مواجه شد.

تمامی بازارهای جهانی پس از افت شدید روز دوشنبه معاملات روزهای بعد را در مدار افزایشی سپری کردند در حالی که تنها بازارهای آسیایی روند منفی را در پیش گرفتند.

در این بازارها شاخص آسیا پاسفیک با کاهش ۱.۳ درصدی همراه شد وشاخص اس اند پی استرالیا نیز با کاهش ۳.۶ درصدی معاملات را ادامه داد در این بین نیز نیکی ژاپن ۲.۷ درصد منفی شد .

اما در بازار آتی اروپا، شاخص یورواستاکس با رشد ۰.۱ درصدی رو به رو شد و داکس آلمان نیز ۰.۲ درصد کاهش داشت در حالی که شاخص فوتسی لندن نیز ۰.۵ درصد منفی شد

کارشناسان معتقدند، محرک بازار امروز، امید به دخالت دولت در قالب بسته های حمایتی و کاهش مالیات بر حقوق است.

از سوی دیگر، مذاکرات پشت پرده بین روسیه و عربستان در حال شکل گیری است. روسیه علاقه مند به مذاکره بوده، ولی پیش شرط عربستان، قبول کاهش قابل ملاحظه تولید نفت روسیه است.

برنامه عرضه نفت این کشور در ماه آپریل ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز بوده که نسبت به عملکرد ماه مارچ (۹.۷ میلیون بشکه/روز) جهش قابل ملاحظه ای دارد . این میزان عرضه نفت، ۳۰۰ هزار بشکه بالاتر از ظرفیت تولید آرامکو بوده و در واقع این کشور به دنبال خالی کردن مخازن نفت خود در دنیا شامل اوکیناوای ژاپن، روتردام هلند و سیدی کریر مصر و ... است.

این در حالی است که، آمریکا به دنبال تهیه یک بسته حمایتی برای نفت شل این کشور است. ایالت های زیادی از جنگ نفتی عربستان و روسیه آسیب خواهند دید که می تواند با افت اشتغال، منجر به کاهش رای ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل