نفت

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، هر بشکه نفت ایران در ماه فوریه ۲۰۲۰ با ۹ دلار و ۷۴ سنت کاهش به ۵۲.۸۷ دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سازمان کشورهای تولید کننده و عرضه کننده نفت، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد، متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۹۸) با ۹ دلار و ۷۴ سنت کاهش نسبت به ماه پیش از آن به ۵۲.۸۷ دلار رسید.

فوریه، ماهی بود که بیشتر جهان پس از چین، درگیر شیوع ویروس کووید ۱۹ شده بود. به دنبال شیوع این بیماری در چین، تقاضا برای نفت در این کشور کاهش یافت و این باعث کاهش قیمت نفت شد. پس از آن سرایت این بیماری به باقی کشورها نگرانی در مورد تاثیرات اقتصادی را شدت داد.

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تمامی انواع نفت کشورهای اوپک در این ماه کاهش قیمت داشتند که بیشترین کاهش به مِرِی ونزوئلا با ۱۹ دلار و ۹۰ سنت تعلق داشت. نفت ونزوئلا کمترین قیمت در میان کشورهای عضو اوپک با قیمت ۳۵.۹۹ دلار در هر بشکه داشت.

متوسط قیمت نفت ایران طی سال ۲۰۱۹  برابر با ۵۸.۷۲ دلار به ازای هر بشکه و تا این لحظه در سال ۲۰۲۰ نیز ۵۷.۹۷  دلار در هر بشکه عنوان شده است.

متوسط قیمت نفت ایران طی سال ۲۰۱۷  برابر با ۴۹.۶۰ دلار به ازای هر بشکه و در سال ۲۰۱۸ نیز ۶۷.۹۷ دلار در هر بشکه بوده است.

متوسط قیمت سبد نفتی اوپک در ماه فوریه با ۹ دلار و ۶۰ سنت کاهش نسبت به ماه قبل از آن به ۵۵.۴۹ دلار در هر بشکه رسیده است. این رقم برای سبد نفتی اوپک در ماه  ژانویه ۶۵.۰۹ دلار در هر بشکه بوده است.

نفت عربستان نیز با ۹ دلار و ۷۲ سنت کاهش ۵۶.۸۴ دلار در هر بشکه فروخته شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز به طور متوسط در این ماه  ۵۵.۴۵ دلار به فروش رفته است که ۷ دلار و ۹۳ سنت نسبت به ماه پیش از آن کاهش یافته و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۶ دلار و ۹۶ سنت  کاهش ۵۰.۶۰ دلار معامله شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان