عربی

بازار سهام کویت در ساعات معاملاتی روز گذشته اعلام کرد، معاملات از تاریخ ۱۵ مارچ با کاهش دامنه نوسان در محدوه منفی همراه خواهد شد تا پس از یک هفته بی ثباتی بازار، از ادامه دار شدن روند سقوط شاخص ها جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، با افت قیمت نفت در معاملات هفته گذشته، بازارهای سهام کشورهای حوزه خلیج فارس با افت شدید شاخص های معاملاتی همراه شدند تا حدی که بورس کویت دستور تعطیلی معاملات را برای چند روز اعلام کرد.

به این ترتیب، پس از آغاز دوباره فعالیت بازار این کشور، با ادامه دار شدن روند منفی بازار، نهاد ناظر بورس کویت اعلام داشت که به منظور جلوگیری از افت بیشتر، دامنه نوسان ۵ درصدی برای سهام منفی را اجرایی خواهد کرد در حالی که، برای سهام مثبت، دامنه نوسان طبق روال عادی همان ۱۰ درصد خواهد بود.

به این صورت، سهامی که در روند نزولی هستند روزانه با نوسان ۵ درصدی همراه خواهند بود و سهامی که در روند صعودی هستند مانند روال گذشته با نوسان ۱۰ درصدی معامله می شوند.

سخنگوی بورس کویت در این میان اظهار داشت: این تصمیم در واقع تلاشی است برای جلوگیری از افت شدید بازار تا به دلیل وجود آشفتگی های بازار نفت و سرایت ویروس کرونا به جهان، بورس کویت بیش از این، متحمل افت شدید نشود.

این در حالی است که، در معاملات هفته گذشته، بازارهای سهام حوزه خلیج فارس در پی سقوط شاخص ها در بازارهای آمریکا و اروپا، روند منفی را در پیش گرفتند و به این ترتیب با افت شدید ۴۰۰ میلیارد دلاری در دو جلسه معاملاتی رو به رو شدند.

بورس کویت در بیانیه ای جداگانه اعلام کرد: معاملات روز یکشنبه طبق معمول همیشه از سر گرفته می شود و هیچ تغییری در ساعت معاملات ایجاد نمی شود، البته برخی از خدمات این سازمان از جمله: معاملات خارج از بازار (OTC) برای یک هفته به حالت تعلیق در می آید.

سخنگوی این بازار اعلام کرد: برای ایمنی کلیه سهامداران، درهای ورودی تالارهای معاملاتی بسته خواهد شد و سهامداران تنها از بستر اینترنت امکان معامله خواهند داشت. این بازار، همچنین تمام جلسات خارجی خود را لغو کرده و آنها را فقط در موارد ضروری برگزار می کند و جلسات داخلی را نیز به حداقل رسانده است.

کویت از تعلیق همه پروازهای تجاری ورودی و خروجی خود از فرودگاه بین المللی کویت از روز جمعه خبر داد. این ممنوعیت، به استثنای پروازهای باری، تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت. کویتی ها و هم پیمانان درجه یک آنها از این ممنوعیت معاف خواهند بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل