نفت

در حالی که در معاملات روز گذشته قیمت نفت با کاهش بسیار شدیدی همراه شده بود، معاملات امروز را با نوسانی نسبی آغاز کرد و نفت برنت به تنهایی روند نزولی را ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، جنگ نفتی میان عربستان و روسیه و بحران ویروس کرونا، موجب افت قیمت نفت در معاملات روز گذشته شد در حالی که در معاملات امروز ، قیمت نفت آمریکا با افزایشی نسبی همراه شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با رشد ۰.۵ درصدی به هر بشکه ۲۹ دلار و ۱۷ سنت رسید و قیمت نفت برنت با افت ۱.۲ درصدی هر بشکه ۲۹ دلار و ۶۸ سنت معامله شد.

افت میزان پرواز ایرلاین ها در تمامی کشورهای دنیا موجب کاهش تقاضا برای سوخت و افت قیمت این کالا شده است در حالی که بیشتر کشورهای دنیا برای مبارزه با ویروس کرونا اعلام قرنطینه عمومی کرده اند.

به این ترتیب، کانادا و مالزی دو کشوری هستند که قوانین سخت رفت و آمدی اعمال کرده اند و از هر گونه ورود اتباع خارجی به داخل کشور خودداری می کنند.

این در حالی است که، آمریکا اعلام کرده که از افت قیمت جهانی نفت برای افزایش ذخایر نفتی استراتژیک خود استفاده می کند.

در حالی که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تقاضا برای نفت به شدت کاهش یافته است، عربستان و روسیه پس از ناکامی در رسیدن به توافقی بر سر کاهش بیشتر تولید نفت جنگ قیمت را در بازار به راه انداخته اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل