نشست خبری دکتر امیری

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه از لحاظ ابزار مالی کامل است، گفت: ابزارهای جدید حوزه بیمه هنوز راه‌اندازی نشده و امکان عملیاتی شدن آنها وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایسنا، حسن امیری با بیان اینکه همه ابزارهای مالی در بورس‌های دنیا در بازار سرمایه ایران نیز وجود دارد گفت: تنوع این ابزارها بسیار وسیع است. ممکن است برای صنعت خاصی ابزار جدیدی باشد. نقش شرکت‌های تامین سرمایه این است که مهندسی مالی و ابزارسازی جدید کنند. حتی ممکن است ابزارهای مختلف را برای یک پروژه باهم استفاده کنند. این روش‌هایی است که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال ابزارهای حوزه بیمه هنوز راه‌اندازی نشده و امکان عملیاتی شدن و به بازار آمدن آنها وجود دارد.

وی افزود: مردم می توانند از ابزارهای جدید که وارد بازار سرمایه و عملیاتی می‌شود استفاده کنند اما دارای فرآیند طولانی‌مدت است. نقش فرهنگ‌سازی و برگزاری سمینار و دوره‌هایی که بورس و فرابورس در شهرستان‌ها برگزار می‌کنند به توسعه این فرهنگ در سطح جامعه کمک می‌کند. بازار سرمایه از لحاظ ابزار مالی کامل است اما درمورد استفاده از این ابزارها باید کار بیشتری انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه