بازار

بازارهای آسیایی در روز چهارشنبه پس از دو روز رشد شارپی ، با روند معقولی همراه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، پس از دو روز رشد شارپی بازارهای جهانی، امروز معاملات در بازارهای آسیایی با روند نوسانی ادامه یافت در حالی که هنوز تعداد جان باختگان ویروس کرونا در کشورها، چشمگیر است.

در حالی که روند ابتلای ویروس کرونا در نیویورک کمتر شده است و از آمار مبتلایان و بیماران بستری در بیمارستان کاسته شده است اما تعداد جان باختگان در این کشور به بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر رسیده است.

این در حالی است که، بازگشت مسافران به کشورهای خود موجب شده است تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته در چین دو برابر شود.

در بازارهای آسیایی، شاخص آسیا پاسفیک در ساعات ابتدایی امروز افت ۱ درصدی داشت در حالی که در دقایق بعدی با نوسان اندکی توانست کمی روند مثبت را پس بگیرد.

شاخص نیکی ژاپن در این بین با رشد ۲.۳ درصدی همراه شد و شانگهای چین با افت ۰.۳ درصدی رو به رو شد.

شاخص آتی اس اند پی در بازار آمریکا با رشد ۱ درصدی رو به رو شد و شاخص آتی یورواستاکس نیز با رشد ۰.۳ درصدی همراه شد.

معاملات شب گذشته شاخص اس اند پی آمریکا با کاهش ۰.۱ درصدی همراه بود در حالی که در معاملات روز گذشته رشد ۳.۵ درصدی را از خود به جای گذاشته بود.

به این ترتیب دیگر شاخص های آمریکا نیز در شب گذشته منفی شدند و در این بین، نزدک افت ۰.۳ درصدی و داوجونز کاهش ۰.۱ درصدی را از خود به جاش گذاشتند.

به نظر می رسد نوسان شاخص ها به دلیل سخنان دیشب دونالد ترامپ اتفاق افتاده است. رئیس کاخ سفید دیشب پس از اتمام بازار اعلام کرد به نظر می رسد آمریکا در نوک منحنی ویروس کرونا قرار گرفته است.

دولت آمریکا با درخواست ۲۵۰ میلیارد دلار کمک فوری اقتصادی از کنگره قصد کمک به کسب و کارهای کوچک را دارد تا بتواند در دوران قرنطینه آنها را از ورشکستگی نجات دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل