تالار جدید

سرمایه گذاران بورسی امروز ۷ میلیارد و ۴۴۵ میلیون سهم و حق تقدم را به ارزش ۶۳ هزار و ۷۲۶ میلیارد ریال خریداری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در نتیجه معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۱۵ هزار و ۴۲۲ واحدی به ۶۲۳ هزار و ۲۷۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن هم امروز با رشدی ۴۲۶۰ واحدی به ۲۱۹ هزار و ۷۵۶ واحد رسید. نمادهای فولاد با ۱۲۸۷ واحد، فملی با ۱۰۳۰ واحد، کگل با ۷۴۹ واحد، تاپیکو با ۶۰۰ واحد و وغدیر با ۵۵۰ واحد بیشترین نقش را در رشد شاخص ایفا کردند.

نگاهی به روند معاملات نشان می دهد که گروه شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را در این روز به خود اختصاص دادند. به طوری که ۵۶۴ میلیون سهم این گروه به ارزش ۷ هزار و ۹۴۶ میلیارد ریال در این روز دادوستد شدند. پس از آن، فراورده های نفتی و فلزات اساسی در رده های دوم و سوم بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با رشد ۱۹۰ واحدی به ۷ هزار و ۹۶۱ واحد رسید. در این بازار ۵ میلیارد و ۱۹۱ میلیون سهم به ارزش ۳۷هزار و ۶۴۰میلیارد ریال خریداری شد. در پایان معاملات هم مدیر عملیات بازار فرابورس ایران اعلام کرد که معاملات امروز یکشنبه  ۲۴ فروردین، در نماد معاملاتی اوراق اجاره شرکت توسعه اعتماد مبین (مبین۰۱۱۱) و اوراق اجاره سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا۰۰۴۱) مورد تأیید قرار نگرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس / فرابورس

test