صنعت

وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش اهم برنامه های خود برای سال جهش تولید، با بیان میزان عملکرد تولیدی محصولات منتخب معدنی، میزان تولید این محصولات در سال ۱۳۹۹ را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) به نقل از ایسنا، بر این اساس، میزان تولید محصولات منتخب معدنی در مجموع سال ۱۳۹۸، به شرح زیر و پس از میزان پیش بینی شده برای سال جاری است:

شیشه جام در سالی که گذشت، یک میلیون تن تولید شده و پیش بینی می شود که در سال ۹۹، این میزان تولید به ۱.۵ میلیون تن (یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن) برسد.

محصولات فولادی نیز در سال گذشته، ۱۸.۸ میلیون تن تولید شده و برنامه تولید ۲۲ میلیون تومان برای آن در نظر گرفته شده است. فولاد خام طبق پیش بینی ها از ۲۳ میلیون تن تولید شده در سال ۹۸ به ۳۰ میلیون تن در سال جاری خواهد رسید.

آهن اسفنجی نیز در سال گذشته، ۲۵ میلیون تن تولید شده اما وزارت صنعت برنامه تولید ۳۳ میلیون تنی برای آن در سال جاری در نظر گرفته است.

همچنین وزارت صمت در نظر دارد تولید سیمان در سال جاری را ۱۰ میلیون تن افزایش داده و به  ۷۰ میلیون تن برساند. (در سال ۹۸، ۶۰ میلیون تن سیمان تولید شده است) این سازمان در نظر دارد دو محصول معدنی آلومینا و مس کاتد که هریک به ترتیب ۲۱۵ هزار تن و ۲۴۰ هزار تن تولید شده اند، در سال جاری ۲۵۰ هزار تن تولید شود.

شمش آلومینیوم نیز که در سال گذشته ۲۶۳ هزار تن تولید شده، در سال جاری برنامه تولید ۳۵۰ هزار تنی برای آن در نظر گرفته شده است.

کاشی و سرامیک نیز در یکساله سال گذشته، ۴۰۰ میلیون متر مربع تولید شده است. وزارت صنعت در نظر دارد میزان تولید آن را در سال ۹۹ به ۴۵۰ میلیو متر مربع برساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان