کمک

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران گفت: اکنون با ارسال سفارش فروش کرونا۲، اصل مبالغ اهداشده تنها به خریدارانی که از ۲۷ اسفند ۹۸ تا پایان ۳۱ فروردین ۹۹ در این طرح مشارکت کرده‌اند، برگشت داده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمد صادق غزنوی از تمامی اهالی بازار سرمایه که تا کنون در طرح نیکوکارانه تامین مالی جمعی برای مقابله با بیماری کرونا مشارکت‌کرده‌اند، قدردانی کرد و افزود: از آنجا که در این طرح تامین مالی جمعی در نماد معاملاتی کرونا۲ صرفا منافع حاصل از مبالغ پرداخت شده اهدا خواهد شد و اصل آن در صورت تمایل اهداکننده، قابل بازگشت است، از امروز فروش نماد کرونا۲ برای کسانی که تا پایان فروردین‌ماه این نماد را خریداری‌ کرده‌اند، امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به اینکه در نماد کرونا۱ اصل مبلغ و تمام منافع حاصل از آن در امور خیرخواهانه مقابله با بیماری کرونا اهدا شده است، از نیکوکاران درخواست کرد اقدام به فروش نماد کرونا۱ در سامانه معاملاتی نکنند؛ چراکه معاملات این نماد مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

غزنوی در مورد سازوکار عملیاتی فروش نماد کرونا۲ نیز گفت: فروش این نماد هم از طریق معاملات برخط و هم از طریق کارگزاری‌ها امکان‌پذیر است و نحوه پرداخت نیز به صورت T+۱ خواهد بود.

مدیر عملیات بازار فرابورس ایران در خصوص بازگشت اصل مبالغ تامین‌شده توسط اهداکنندگانی که از اول اردیبهشت‌ماه جاری یعنی پس از تمدید این طرح نیکوکارانه، نماد کرونا۲ را خریداری کرده‌اند، توضیح داد: در حال حاضر با ارسال سفارش فروش کرونا۲، اصل مبالغ اهداشده تنها به خریدارانی که از ۲۷ اسفند ۹۸ تا پایان ۳۱ فروردین ۹۹ در این طرح مشارکت کرده‌اند، برگشت داده می‌شود و برای مابقی خریداران، بعد از تاریخ اتمام دوره یعنی ۳۱ اردیبهشت‌ماه، مجددا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی یادآور شد: همان گونه که بارها اطلاع‌سانی کرده‌ایم با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در نماد کرونا۱ اصل و منافع مبالغ، اهدا می‌شود و با خرید نماد ‌کرونا ۲ اصل مبلغ تامین‌شده به تشخیص امین، سرمایه‌گذاری شده و منافع حاصل از سرمایه‌گذاری در ‌اهداف نیکوکارانه به کار می‌رود.

به گفته غزنوی، خانواده بازار سرمایه کشور همزمان از آغاز پویش مردمی بازار سرمایه علیه کرونا تا پایان فروردین‌ماه جاری با خریداری اوراق کرونا۱ و کرونا۲، نزدیک به ۱۹۵ میلیارد ریال برای کمک به تامین هزینه‌های اقتصادی مقابله با این بیماری جمع‌آوری کرده‌اند و این پویش همچنان ادامه دارد.

چندی پیش فرابورس ایران با هدف همراهی بازار سرمایه در زمینه مقابله با ویروس کرونا، فراخوان تامین مالی جمعی در راستای مقابله با این بیماری را منتشر کرد و از اواخر اسفندماه ۹۸ تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۹ به عنوان عامل تامین مالی جمعی در حال جمع‌آوری وجوه از طریق دو نماد کرونا۱ و کرونا۲ است.

تمامی اهالی بازار سرمایه تا پایان اردیبهشت‌ماه جاری امکان مشارکت در این طرح نیکوکاری را دارند تا با کمک به تامین مالی خرید تجهیزات پزشکی، مقابله با بیماری کرونا در کشور را سرعت ببخشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس