علی بیگ زاده

مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در خصوص افزایش سرمایه های سال ۹۸ شفاف سازی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، علی بیگ زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تعداد افزایش سرمایه های ثبت شده در سال ۹۸ بیان داشت: در سال ۹۸ مجوز انجام افزایش سرمایة  ۱۴۶ شرکت در مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صادر شده است.

وی در این خصوص ادامه داد: مبلغ مجوزهای صادره برای افزایش سرمایه ناشران ثبت شده نزد سازمان، در سال ۹۸ نسبت به سال قبل رشد ۷۵ درصدی داشته است این در حالی است که افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مطالبات و آورده نسبت به سال قبل رشد ۶۴ درصدی داشته است.

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس در این خصوص اشاره داشت:مجوزهای صادره برای عرضه عمومی سرمایه ای، بدهی و همچنین آغاز  معاملات ثانویه در سال ۹۸ بالغ بر ۲۱۰ هزارمیلیارد تومان است. این در حالی است که این رقم در سال ۹۷ مبلغ ۱۱۴ هزار میلیارد بوده است.

بیگ زاده در ادامه افزود: بر اساس آمار منتشر شده، شرکت های سهامی در سال ۹۸، بر اساس مجوزهای صادره، ۶۲ درصد افزایش سرمایه ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، ۲۱ درصد از محل سود انباشته، ۱۲ درصد از محل مطالبات حال شدة سهامداران و آوردة نقدی و مابقی ازمحل اندوخته ها تأمین مالی شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test