اروجی

معاون بازار شرکت فرابورس درباره شرط عرضه اولیه سهام سه شرکت پگاه گیلان، لاستیک یزد و آریاساسول و زمان احتمالی این رویداد توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، افسانه اروجی درباره آخرین برنامه های فرابورس برای ورود شرکت های جدید و عرضه اولیه سهام گفت: در نظر بود چهارشنبه  این هفته ۲۰ درصد از سهام  پگاه گیلان در بازار دوم معاملات عرضه اولیه شود اما به دلیل لزوم ارایه صورت های مالی ۱۲ ماهه حسابرسی نشده ، عرضه اولیه آن تا امروز نهایی نشده است .

وی ادامه داد: بنابراین شاید چهارشنبه این هفته ، عرضه اولیه این شرکت ۲۰ میلیارد تومانی با نماد "غگیلا" انجام شود که این موضوع تا عصر امروز و شاید امشب مشخص می شود .

این مقام مسئول افزود: لاستیک یزد با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی هم در نوبت عرضه اولیه است و از دو هفته پیش قرار بود تکلیف مطالبات ارزی را نهایی کند اما به گفته مدیران این شرکت به دلیل شرایط فعلی و متاثر از کرونا ، نهایی نشده است. بر همین اساس انتظار می رود با توجه به مشخص شدن روش تسویه مطالبات ارزی توسط هیات دولت ، "پیزد" چهارشنبه آینده یا دو هفته دیگر با ۱۰ درصد وارد فرابورس شود.

اروجی درباره عرضه اولیه ۵ درصد سهام آریاسول نیز به بورس پرس توضیح داد: ابهام در درصد عرضه اولیه سهام "آریا" بر طرف شده و این شرکت با حدود ۲۳۰ میلیون سهم عرضه اولیه خواهد شد اما با توجه به تغییر قیمت نفت ، باید نرخ جدید خوراک اتان این شرکت هم توسط مجموعه وزارت نفت نهایی شود.

وی ادامه داد: مدیران این شرکت ۴۸۵ میلیارد تومانی هم درحال انجام پیگیری ها و تعیین تکلیف این متغیر موثر بر درآمد هستند و باید منتظر نتیجه رایزنی ها و اعلام رقم قطعی نرخ خوراک بود تا زمان عرضه اولیه آن مشخص شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس