.

مراسم رونمایی احراز هویت سامانه جامع اطلاعات مشریان (سجام) درموسسه اعتباری ملل روز دوشنبه با حضور حسین فهیمی مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی و سیدامین جوادی مدیرعامل این موسسه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از سمات، فهیمی در این مراسم گفت: با توجه به حمایت مسئولان نظام از بازار سرمایه، مردم نیز به برنامه های اقتصادی دولت از این بازار اعتماد کرده اند و در ماه های اخیر شاهد حضور آنها در بازار سرمایه هستیم.

وی افزود: یکی از برنامه های مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی ارائه خدمات بازار سرمایه به مشتریان بانک هاست به طوری که از امروز خدمات این بازار در کلیه شعب موسسه اعتبار ملل انجام خواهد شد.

مدیرعامل سمات با بیان اینکه سجام درگاه وردی سهامداران به بازار سرمایه است، اظهار داشت: این سامانه زیر ساخت های خدماتی فراوانی را در این بازار فراهم خواهد کرد به گونه ای که توزیع متمرکز سود و حضور در مجامع الکترونیک از طریق سجام عملیاتی خواهد شد و سهامداران می توانند سود سهام شرکت های بورسی و فرابورسی، صندوق های سرمایه گذاری و انواع اوراق را دریافت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد  که همکاری های بین بخشی میان بازار سرمایه و پول بتواند ارائه خدمات نوین به مشریان هر دو بازار را تسهیل کند.

جوادی نیز دراین مراسم با بیان اینکه یکی از اهداف مهم موسسه اعتباری ملل ارائه خدمات مطلوب به مشتریانش است، گفت: احراز هویت سامانه سجام از امروز در ۳۶۹ شعبه این موسسه در سراسر کشور آغاز می شود.

وی افزود : احراز هویت سامانه سجام در این موسسه به صورت رایگان خواهد بود و در تلاش هستیم تا بتوانیم سایر خدمات بازار سرمایه را در این بانک انجام دهیم.

درحال حاضر ۸۴۲ شعبه شرکت های کارگزاری، ۱۹۶۷ دفتر پیشخوان دولت و ۲۶۱ شعبه بانک شهر، موسسه اعتباری ملل و شعب منتخب بانک صادرات ایران و آینده مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت  www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه