بازار

بازارهای آسیایی در معاملات امروز به دنبال روند معاملاتی شب گذشته در وال استریت با کمی افزایش همراه شدند در حالی که به نظر می رسد بازگشت فعالیت های اقتصادی، تاثیر مثبتی را بر بازارها برجای گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در حالی که در برخی کشورها بازگشایی فعالیت های اقتصادی موجب جهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا شده است اما این مسئله، بازارهای آسیایی را در معاملات صبحگاهی امروز با روند افزایشی همراه کرده است.

به این ترتیب، بازارهای اروپایی هم با روند مثبت معاملات آتی خود را آغاز کردند و شاخص یورواستاکس با رشد ۱ درصدی همراه شد و شاخص آتی اس اند پی اروپا هم ۰.۵ درصد مثبت شد.

افزایش تمایل کشورهای آسیایی به کاهش محدودیت های عبور و مرور ناشی از کرونا، امید را به بهبود اوضاع بیشتر کرده است. در این میان، نیوزلند از روز سه شنبه تمامی محدودیت ها را لغو می کند و اوضاع به روال عادی باز می گردد. ژاپن نیز اعلام داشته در برخی از شهرهای این کشور که منطقه سفید نامیده می شوند این هفته محدودیت ها لغو خواهد شد

در فرانسه نیز مردم در انتظار هستند تا از امروز برخی از محدودیت های اعمالی دولت لغو شود.این در حالی است که، کره جنوبی در انتظار موج دوم ویروس کرونا است در حالی که تعداد مبتلایان در این کشور روند صعودی به خود گرفته است .

اما بازگشت امید به بهبود اوضاع موجب شد بازارهای آسیایی در شروع ساعات معاملاتی امروز در مدار مثبت قرار بگیرند و به این ترتیب شاخص آسیا پاسفیک با رشد ۱.۱ درصدی همراه شد.

شاخص نیکی ژاپن توانست افزایش ۱.۵ درصدی را به نام خود به ثبت برساند در حالی که شاخص بلوچیپ در چین رشد ۰.۱ درصدی را شاهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل