اصغرزاده

اصغر زاده صادق: «حمایت دولت از بازار سرمایه و اعتماد مردم نشان از تغییر رویه در تصمیمات کلان اقتصادی دارد.»

علی اصغر زاده صادق در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رونق بازار سرمایه را توجه و حمایت دولت دانست و گفت: در حال حاضر شاهد حمایت واقعی دولت از بورس و تغییر نگاه بانک محوری هستیم؛ این در حالیست که از زمان پیدایش بنگاه‌های خصوصی در کشور، تمام روند تامین مالی از طریق بانک‌ها انجام می‌شد که چندان کمک حال آنها نبود و موجب رشد آنها نمی‌شد.

وی اضافه کرد: وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به این نتیجه رسیدند که تامین مالی بلند مدت با مبالغ سنگین باید از طریق بورس انجام شود و ضریب نفوذ بازار سرمایه به بالای ۳۰ درصد برسد. اکنون این اقدام برای نخستین بار در حال اجرا است که به اعتقاد من اتفاق خوش‌یمنی برای اقتصاد خواهد بود، البته برنامه استراتژیک بازار سرمایه نیز رشد ضریب نفوذ است، اما دیگر ارکان اقتصاد هم باید به چنین بازار مهمی توجه لازم را داشته باشند.

مدیر عامل کارگزاری آفتاب درخشان خارمیانه در پیش‌بینی بازار اظهار کرد: به عقیده بنده روند فعالیت بازار سرمایه با شیب کمتر از سال گذشته اما مثبت ادامه خواهد داشت، همچنین باید گفت بورس با اعتماد مردم و ورود نقدینگی، جایگاه واقعی خود را پیدا کرده است.

وی افزود: حبابی بودن قیمت سهام موضوع صحیحی نیست، زیرا دست دلالان از این بازار کوتاه است. هم اکنون تازه واردان بازارسرمایه هم مشتاق تحلیل شرکت‌ها شده‌اند، بنابراین قیمت سهام از نظر بنده حبابی نیست، حتی اگر این اتفاق نیز بیفتد این بازار به درستی وضعیت را مدیریت خواهد کرد.

اصغر زاده صادق در خصوص آزادسازی سهام عدالت گفت: آزاد سازی سهام عدالت یعنی ضریب نفوذ بازار سرمایه قطعا بیش از ۵۰ درصد خواهد شد، با این اقدام قطعا گامی در راستای توسعه یافتگی برداشته خواهد شد، آزادسازی سهام عدالت اندوخته ای برای آینده و ثروتی برای اقشار کم در آمد است که قطعا بورس نیز آمادگی جذب آن را دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه