مجمع تشخیص مصلحت نظام

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از صدور ۱.۶ میلیون کد جدید طی دو ماه و ورود رقم بی سابقه ۴۵ هزارمیلیارد تومانی و دبیر مجمع تشخیص مصحلت هم از بسته سیاستی جدید برای هدایت سرمایه‌ها خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جریان جلسه عصر چهارشنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام و بعد از ارایه گزارشی توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره شرکت‌های دانش بنیان، دکتر حسن قالیباف اصل  هم گزارشی از آخرین وضعیت بازارسرمایه ارائه کرد و گفت : در پی استقبال کم نظیر مردم از بورس، روزانه بیش از ۱۵۰ هزار کد سهامداری جدید صادر می شود که رکوردی بی سابقه است .

وی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار کد جدید صادر شده و رقمی بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد تومان وارد بازار سرمایه شده که ۵۰ درصد، از کل سرمایه ورودی سال گذشته بیشتر است.

محسن رضایی هم بعد از گزارش مسئولان بانک مرکزی بر اهمیت ویژه‌ هدایت سرمایه‌ها به سمت تولید و ایجاد اشتغال مولد از تهیه بسته سیاستی جدید در مجمع خبر داد و گفت: اگر به سرعت اقدامات تکمیلی در جهت بهره برداری از سرمایه‌های بدست آمده در تولید و ایجاد اشتغال صورت نگیرد،  این سرمایه‌ها وارد بازار طلا وارز و کالاهای مصرفی و روزمره مردم می‌شود و تورم را افزایش و ارزش پول ملی را باز هم کاهش خواهد داد.

در ادامه این نشست مسئولان بانک مرکزی هم گزارشی از وضعیت بازار پولی کشور ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه