کتاب

در بخشی از این کتاب آمده است، مسئله ملی ما این است که چرا ایران به اندازه ظرفیت های فوق العاده اش به جایگاه واقعی خود در اقتصاد نرسیده و همچنان با بهره وری اندک، بیکاری و اختلال روبرو است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «از چاه به راه: گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد مردمی» نوشته روزبه پیروز در ۲۳۱ صفحه توسط انتشارات دنیای اقتصاد منتشر شده است.

دو فصل اصلی کتاب عبارتند از مروری بر نقش دولت در اقتصاد در دنیای معاصر، مروری بر تجربه تاریخی نقش دولت در اقتصاد ایران و فصل سوم هم به جمع بندی و پیشنهاد راه حل پرداخته است.

این کتاب با بررسی تحولات معاصر نتیجه می گیرد ریشه این ناکارآمدی، انحصار عمیق دولت در اقتصاد و سیطره تفکر دولتی است؛ همچنین این اثر با نگاهی به تحولات اقتصادی جهان به تجربه کشورهایی می پردازد که توانسته اند با تجدید نظر در روش اقتصادی خود، وضعیت معیشت مردمشان را متحول کنند. در نهایت برای عبور از چاه اقتصاد دولتی و رسیدن به راه اقتصاد مردمی راهکارهایی ارائه می کند.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

 ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۶۴۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۴۶۲۷ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری