نفت

قیمت نفت در آخرین روز معاملاتی هفته با افت همراه شد و به این ترتیب هر بشکه نفت برنت دریای شمال با کاهش ۲.۳ درصدی به هر بشکه ۳۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افزایش اختلافات تجاری بین چین و آمریکا و افزایش نگرانی‌ها نسبت به بهبود تقاضا با بهبود یافتن روند صعودی پاندمیک شدن ویروس کرونا، دلیل اصلی کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی بوده است.

این در حالی است که، چین قصد دارد، قانون امنیت ملی جدیدی را در هنگ کنگ و به خاطر اعتراضات سال گذشته در این منطقه اجرایی کند و آمریکا گفته که نسبت به این مسئله به شدت واکنش نشان خواهد داد.

بر این اساس، چین به دلیل درگیر شدن با ویروس کرونا، از هدف گذاری اقتصادی برای سال جاری بازمانده است و این در حالی است که، افت رشد اقتصادی در این کشور در پی حملات اقتصادی ویروس کرونا کاملا محسوس است.

استفان برنوک، کارشناس مؤسسه کارگزاری نفتی PVM در این خصوص اظهار داشت: خریداران نفت دوباره شاهد بالا رفتن جنگ نفتی بین چین و آمریکا هستند و این روند ابهام آمیز، موجب تنش بیشتر در بازار طلای سیاه خواهد شد

به این ترتیب، قیمت نفت وست تگزاس آمریکا نیز با افت ۱.۵ درصدی همراه شد و هر بشکه از این کالا در بازارهای جهانی ۳۳ دلار و ۴۱ سنت معامله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
test