نفت

به دنبال ادامه اجرای محدودیت های تولیدی از سوی اعضای اوپک و همچنین بازگشت فعالیت های اقتصادی و شروع مصرف بنزین توسط خودروهای شخصی در دنیا، قیمت نفت با افزایش نسبی معاملات روز جمعه را پشت سرگذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات روز جمعه با رشد ۰.۷ درصدی توانست به هر بشکه ۳۵ دلار و ۷۶ سنت برسد و قیمت نفت وست تگزاس آمریکا با افزایش ۲.۳ درصدی هر بشکه ۳۴ دلار داد و ستد شد.

بر اساس این گزارش، پایبندی روسیه به تعهدات خود مبنی بر کاهش میزان تولیدات یکی از مهم ترین فاکتورهای رشد قیمت نفت در معاملات روز جمعه قلمداد شد در حالی که این کشور اظهار داشته است که تولید نفت این کشور در ماه های می و ژوئن تقریبا به رقم ۸.۵ میلیون بشکه رسیده است.

این در حالی است که،کشورهای عضو گروه اوپک پلاس قرار است اوایل ماه ژوئن بار دیگر تشکیل جلسه دهند و در مورد تداوم کاهش تولید جهت تقویت قیمت ها رایزنی کنند.

 قیمت نفت با وجود رشد قابل توجه هفته های اخیر همچنان با افت ۴۵ درصدی نسبت به ابتدای سال رو به رو است در حالی که، تولیدکنندگان بزرگ نفت در ماه آوریل توافق کردند که تولید نفت خود را در ماه های می و ژوئن حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

وزارت انرژی روسیه روز دوشنبه به نقش از الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور اعلام کرد که افزایش تقاضا برای سوخت تا ماه ژوئن یا جولای به کاهش حدودا ۷ تا ۱۲ میلیون بشکه ای مازاد عرضه روزانه نفت کمک خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test