شرکت نورد و تولید قطعات فولادی

شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در صورت های مالی ۱۲ماهه اعلام کرد به ازای هرسهم ۴هزار و ۳۶۵ریال سود ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در فعالیت سال مالی منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ اعلام کرد که سود هر سهم را به مبلغ ۴هزار و ۳۶۵ریال رسانده است و سود انباشته این شرکت به ۷۲۴میلیارد ریال رسید.

«فنورد» در این گزارش سود عملیاتی را ۷۴۶میلیارد ریال و سود خالص را ۶۲۸میلیارد ریال اعلام کرده است.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که قصد دارد تولید ۱۴۰هزار تن ورق و ۱۲۵هزار تن شمش فولادی داشته باشد و فروش ۱۴۰هزار تن ورق در سال۱۳۹۹  را محقق سازد.

این شرکت در برآوردی که از تغییرات عوامل بهای تمام شده برای دوره ۱۲ماهه منتهی به ۳۰اسفند۱۳۹۹ دارد به افزایش بسیار شدید در نرخ مواد اولیه با توجه به بالا رفتن نرخ دلار اشاره کرده است. همچنین با توجه به ثابت بودن نرخ بهره و عدم دریافت تسهیلات اضافی هزینه بهره ثابت خواهد بود.

«فنورد» تولید ۱۴۰هزار تن ورق و فروش آن در صورت شرایط مساعد بازار را یکی از سایر برنامه های با اهمیت شرکت در دوره ۱۲ماهه منتهی به ۳۰اسفند۱۳۹۹ اعلام کرده است و با توجه به مصوبات مجمع عمومی و جلسات هیات مدیره شرکت در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ موفق به فروش ماشین آلات نورد عریض به مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال شد که در همان زمان به استحضار سازمان بورس اوراق بهادار و سهامداران رسید. از سوی دیگر زمان تحویل این ماشین آلات در سال ۱۳۹۹ است. بنابراین درآمد و سود و زیان ناشی از این عملیات در سال جاری منظور می شود.

همچنین با توجه به وضعیت همه گیری بیماری کرونا در کشور ایران و افزایش فشارهای بین المللی ناشی از تحریم های ظالمانه، افزایش نرخ ارز و تورم ناشی از آن به نظر می رسد که در سال ۱۳۹۹ کشور با مشکلات عدیده ای مواجه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع