گودرزی

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایلنا، محمد گودرزی درباره احتمال خروج نقدینگی از بازار سرمایه اظهار داشت: در طول چندین ماه گذشته به تمام سهام داران، سرمایه‌گذاران به ویژه تازه‌ واردها توصیه کردیم و تذکر دادیم که به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند، یعنی افرادی که اطلاعات و آگاهی کافی از بورس و بازار سرمایه ندارند باید حتما از تخصص مشاوران سرمایه‌گذاری و تحلیل گران بازار استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تازه‌واردها و مبتدیان بهتر است پول و سرمایه خود را در قالب سبدگردانی در صندوق‌های سرمایه گذاری وارد بورس کنند، ادامه داد: اما کسانی که قصد سرمایه گذاری به صورت مستقیم را دارند باید با نگاه بلند مدت وارد این بازار شوند.    

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: با توجه به بازدهی که شاخص بورس تهران از ابتدای امسال داشت بدیهی بود که این  روند بازار قرار نیست ادامه پیدا کند به همین  دلیل گفته می‌شود که ورود به بورس باید با نگاه بلند مدت باشد.    

گودرزی با تاکید بر اینکه فردی که با قصد سفته‌بازی و دید کوتاه مدت وارد بورس شده باید ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار را بپذیرد، ادامه داد: نگاه سرمایه گذاری بلند مدت به معنای سرمایه گذاری برای مدت بیشتر از یک سال است.      

وی درباره وضعیت سایر بازارها در شرایط ریزش بازار سرمایه و انتقال نقدینگی  سهام داران خرد از بورس برای ثبت نام در پیش فروش خودرو اظهار داشت: بازار سرمایه مانند اکوسیستم است و تمام بازارها بر هم اثرگذار هستند و مانند سیستم عمل می‌کنند و به همین دلیل است که بازاری رونق و دیگری در رکود است اما براساس ارزیابی‌های انجام شده از بازار سرمایه خروج با اهمیتی برای پیش فروش‌های خودرو نداشتیم.  

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران درباره اثر تورمی رشد شاخص در طول دو ماه گذشته گفت: رشد شاخص در بورس تهران اثر تورمی بر کل کشور نداشت، باید توجه داشت که بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها