نفت

قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به ۴۲.۳۰ دلار در هر بشکه رسید و افزایش ۱۹.۲ درصد طی هفته گذشته را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) به نقل از فارس، پس از کاهش غیرمنتظره در نرخ بیکاری آمریکا و تصمیم اوپک برای پیش بردن مذاکرات تمدید توافق کاهش تولید، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با ۲.۳۱ دلار افزایش ۴۲.۳۰ دلار فروخته شد و طی هفته گذشته ۱۹.۲ درصد طی هفته گذشته افزایش یافت. نفت خام آمریکا با ۲.۱۴ دلار افزایش ۳۹.۵۵ دلار در هر بشکه معامله شد و طی هفته گذشته ۱۰.۷ درصد رشد قیمت را ثبت کرد. وزارت کار آمریکا، کاهش غافلگیرکننده ۱۳.۳ درصد آمار بیکاری در ماه می نسبت به ۱۴.۷ درصد در ماه آوریل را منتشر کرد.

قیمت نفت برنت از زمانی که در ۲۹ ماه می به بالاترین رقم سه ماهه گذشته رسیده بود ۱۷ درصد رشد کرده است. قیمت این نوع نفت از زمانی در ۲۲ آوریل به ۱۵.۹۸ دلار در هر بشکه رسید، تقریبا بیش از دو برابر شده است. نفت خام امریکا نیز بیش از ۱۱ درصد رشد داشته است.

هر دو شاخص نفتی ششمین هفته متوالی افزایشی را ثبت کردند. دلیل این روند افزایشی کاهش تولید اوپک و بهبود تقاضا برای سوخت در جهان با کم شدن محدودیت های قرنطینه عنوان شده است.

فیل فلاین، تحلیلگر ارشد بازار نفت در شیکاگو، نوشت: «اوپک و کاهش مشاغل امریکا بازار را تقویت کرد... د. اگر ما شاهد بهبود تقاضا برای سوخت جت باشیم، ممکن است این امید را به ما بدهد که روزی این ذخایر به تدریج کاسته شود. » وی به بیانیه گروه امریکن ایرلاینز در روز پنج شنبه مبنی بر افزایش پروازها در آمریکا در ماه جولای اشاره کرد.

وزیر انرژی روسیه از برگزارش نشست اوپک پلاس به صورت ویدئو کنفرانس در روز شنبه خبر داد.

منابع اوپک پلاس گفته اند عربستان و روسیه بر سر تمدید توافق کاهش تولید تا پایان ماه جولای توافق کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test