بازار

بازارهای آسیایی در شروع ساعات معاملاتی در روز دوشنبه با روند افزایشی همراه شدند در حالی که افزایش میزان مشاغل در آمریکا امیدواری ها را نسبت به بازگشت اوضاع اقتصادی به روال عادی بیشتر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای آسیایی در ساعات معاملاتی امروز با روند افزایشی شاخص ها همراه شدند و بازگشت فعالیت های اقتصادی منجر به رونق کسب و کارها در این منطقه شده است.

در این بین، بازارهای اروپایی، با روند نوسانی شاخص ها همراه شد و شاخص یورواستاکس با کاهش ۰.۵ درصدی و شاخص فوتسی لندن نیز با رشد ۰.۳ درصدی مواجه شد.

واسو منون، مدیر سرمایه گذاری بانک OCBC در این خصوص بیان داشت: به نظر می رسد موج دوم کرونا تاثیر اقتصادی زیادی نداشته باشد و اگر وارد موج دوم شویم، نگرانی خاصی شامل اوضاع اقتصادی بازارها نخواهد شد.

به این ترتیب، شاخص آسیا پاسفیک در نخستین روز معاملاتی هفته با رشد ۰.۲ درصدی همراه شد و شاخص نیکی ژاپن نیز افزایش ۰.۳ درصدی را از خود به جای گذاشت.

در هفته‌ ابتدایی ژوئن با انتشار گزارش‌های اقتصادی در آمریکا و کاهش نرخ بیکاری در ماه می، تقاضا برای دارایی‌های پرریسک بار دیگر افزایش یافت و هر دو شاخص دلار و قیمت جهانی طلا با روند کاهشی مواجه شدند.

بر این اساس، نرخ بیکاری در آمریکا در ماه می به ۱۳٫۳ درصد کاهش یافت، این در حالی است که این رقم در ماه آوریل ۱۴٫۷ درصد گزارش شده بود.

شاخص دلار که نرخ برابری آن را در مقابل سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، طی هفته گذشته ۱٫۱ درصد افت کرد.

در عین حال روز سه‌شنبه، بانک مرکزی اروپا از یک بسته مشوق مالی جدید به ارزش ۶۰۰ میلیارد یورو برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا رونمایی کرد. این اقدام بانک مرکزی موجب شد رشد یورو در مقابل دلار رشد کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
test