اطلاعیه

در اطلاعیه‌هایی که در این خصوص و در بخش پیغام های ناظر منتشر شده، آمده است: به اطلاع کلیه فعالان وکارگزاران محترم بازار سرمایه می‌رساند، پیرو اطلاعیه شماره ۷۵۳۸۹ /۱۸۱ مورخ ۱۹ /۰۳/ ۱۳۹۹ خصوص اصلاح موادی از دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران، از روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ تغییراتی در خصوص اصلاح بخشی از ریزساختارهای معاملاتی صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، این تغییرات شامل تغییر و افزایش در حجم هر سفارش خرید/ فروش (حجم LOT) بوده و به شرح زیر است:

۱-حداکثر حجم سفارش (خرید/ فروش) وارد شده در سامانه برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت ۱ الی ۵۰۰۰ ریال هستند معادل ۴۰۰ هزار سهم است.

 ۲-حداکثر حجم سفارش (خرید/ فروش) وارد شده در سامانه برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت ۵۰۰۱ الی ۱۰۰۰۰ریال هستند معادل ۲۰۰ هزار سهم است.

 ۳-حداکثر حجم سفارش (خرید/ فروش) وارد شده در سامانه برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت۱۰۰۰۱ الی ۱۰۰ هزار یال هستند معادل ۱۰۰ هزار سهم است.

 ۴-حداکثر حجم سفارش (خرید/ فروش) نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت ۱۰۰۰۰۱ به بالا هستند معادل ۵۰ هزار سهم است.

 لازم به ذکر است اعمال تغییرات در حجم سفارش در آخرین روز کاری پایان هر ماه انجام می شود.  

همچنین، تغییر در حجم قابل نمایش سفارش های دو بخشی (Iceberg order ) شامل: ارسال سفارش ها صرفا به صورت آشکار امکان پذیر بوده و قابلیت ارسال سفارش های دو بخشی (آشکار و پنهان) امکان پذیر نخواهد بود.

 تغییر در حداقل تغییر قیمت (Tick Size) نیز به این معنی است که حداقل تغییر در قیمت سفارش‌های وارده در سامانه معاملات برای کلیه نمادهای معاملاتی به ۱۰ریال افزایش می یابد، ضمنا در خصوص سهام و حق تقدم با قیمت مساوی و کمتر از ۵۰۰ ریال حداقل تغییر قیمت سفارش کماکان یک ریال خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار