تالار جدید

شرکت بهمن لیزینگ در صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۹ برای هرسهم ۵۳۵ریال سود محقق ساخت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت بهمن لیزینگ در دوره مالی یکساله سود عملیاتی خود را با رشد ۶۹درصدی نسبت به سال مالی۱۳۹۷ مبلغ ۵۳۹میلیارد ریال و سود خالص را با رشد ۷۵درصدی مبلغ ۴۲۸میلیارد ریال منتشر کرده است.

این شرکت طی دوره مالی مورد گزارش توانسته سود انباشته پایان دوره را با رشد ۶۲درصدی به ۶۱۷میلیارد ریال برساند و سود هرسهم را نسبت به دوره مالی یکساله۱۳۹۷ به میزان ۷۵درصد افزایش دهد و به رقم ۵۳۵ریال برساند.

"ولبهمن" دلایل تغییرات واقعی دوره منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۹ نسبت به اطلاعیه قبلی را کاهش طلب از شرکت های گروه و شرکت های وابسته و سایر حساب ها و اسناد پرداختنی به مبلغ ۲۶،۷۷۱ میلیون ریال در صورت های مالی حسابرسی شده نسبت به صورت های مالی حسابرسی نشده ذکر کرده است؛ به دلیل اینکه در صورت های مالی حسابرسی نشده حساب پرداختنی و دریافتنی از خودروساز، به صورت جداگانه گزارش شده بود اما در صورت های مالی حسابرسی شده با توجه به اینکه مبلغ برای یک شخص بود تهاتر طلب و بدهی مانده حساب گزارش شده است.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص منابع و مصارف اعلام کرده است که جهت افزایش حد اعتباری و اخذ تسهیلات از بانکها و با توجه به درجه اعتباری بسیار خوب  شرکت در سیستم بانکی و عدم وجود هرگونه سابقه منفی در تعاملات با سیستم بانکی، میزان چکهای اقساط تودیع شده در بانکها و روابط حسنه شرکت با بانکهای طرف مقابل پیش بینی کرده اند که شرکت درصدد پوشش منابع مورد نیاز از بانک ها جهت تامین منابع مالی در حوزه فعالیت خود است.

در برآوردی که این شرکت از برنامه های تامین مالی و تغییرات هزینه های مالی خود دارد، اعلام شده است که در راستای فعالیت های شرکت و تحقق اهداف پیش بینی شده درسال۱۳۹۹ پیش بینی اخذ ۶۰میلیارد ریال تسهیلات و مبلغ ۶میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال هزینه مالی شده است.

بهمن لیزینگ قصد دارد در جهت گسترش فعالیت عملیاتی خود در سال ۱۳۹۹ نسبت به انعقاد قرارداد با خودروساز و پرداخت پیش پرداخت جهت خرید خودرو اقدام کند. همچنین در صورت تصویب معافیت شرکت های لیزینگ از قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب کاهش بهای تمام شده کالا می شود که این امر  فعالیتهای عملیاتی لیزینگ را رشد می دهد .

می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع