کتاب

این کتاب یکی از آسان‌ترین و روان‌ترین متن‌هایی است که درباره اقتصاد نوشته شده و برای کسانی تهیه شده است که شوق و تمنای یادگیری علم اقتصاد را دارند اما چیزی درباره آن نمی‌دانند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «اقتصاد به زبان ساده» نوسته لس لیوینگستون ترجمه شادی صدری در ۱۰۳ صفحه توسط انتشارات دنیای اقتصاد منتشر شده است.

 پرسش ها و مثال هایی که مولف در همه بخش های کتاب آورده است، خواننده را با کلیات دانش اقتصادی به همان شیوه ای که در دانشکده های اقتصادی جهان تدریس می شود آشنا می کند. در پایان هر فصل، خلاصه ای از مباحث مطرح شده آورده شده و پس از آن سوال هایی طرح شده است تا خواننده را به تکاپو وادار کند و آنچه آموخته است در خاطرش بماند.

لس لیوینگستون اقتصاددان و مدیر بخش ام بی ای دانشگاه مریلند و مولف کتاب در مقدمه چنین می نویسد: بیشتر کتاب های اقتصادی، پر برگ و سرشار از آمار و ارقام ریاضی هستند و در آنها از واژه های تخصصی علم اقتصاد استفاده شده است که فقط متخصصان از آنها سر در می آورند. آن کتاب ها برای خوانندگان ناآشنا با علم اقتصاد کسالت آورند و خواندنشان دشوار است. بیهوده نیست که می گویند علم اقتصاد عبوس و خسته کننده است.

این کتاب برخلاف کتاب های تخصصی با زبان ساده نوشته شده و همه عقاید و مفاهیم بنیادی اقتصاد در آن آمده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

 ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۶۴۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۶۲۷ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرند.  

آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین‌ تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری