نظری

مدیر ابزارهای نوین مالی بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: برای نخستین بار در بورس اوراق بهادار تهران با استقبال سرمایه‌گذاران، یک صندوق قابل معامله در سهام با ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان، طی دو روز کاری تمامی واحدهای سرمایه‌گذاری خود را به فروش رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران،  نگار نظری مدیر ابزارهای نوین مالی گفت: صندوق ارزش آفرین بیدار در مرحله اول با اندازه ۱۰۰ میلیارد تومان به بازار معرفی شد که با توجه به تکمیل حداکثر واحدها در روز اول پذیره‌نویسی، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار اندازه صندوق به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته و تمامی واحدهای جدید نیز در روز دوم پذیره‌نویسی به فروش رسید.

نظری با اشاره به وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران اظهار داشت: در حال حاضر معاملات ۱۸ صندوق سرمایه‌گذاری در انواع سهامی، مختلط، با درآمد ثابت و زمین و ساختمان در بورس اوراق بهادار تهران انجام شده و صندوق ارزش به عنوان نوزدهمین صندوق به این بازار افزوده خواهد شد. با پیشبرد برنامه توسعه بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF در بورس اوراق بهادار تهران، طی سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ تعداد ۸ صندوق به این بازار افزوده شده و حجم و ارزش معاملات نیز در فصل بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۳۰۰% و ۳۷۰% افزایش یافته است.

 وی افزود: بازدهی مناسب صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناشی از تخصص آنها در فعالیت در بازار سرمایه، از جمله دلایل استقبال سرمایه‌گذاران از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. مدیریت ابزارهای نوین به اشخاصی که تخصص لازم برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارا نیستند توصیه می‌کند با کسب آگاهی نسبت به سازوکار صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وجوه خود را در اختیار این صندوق‌ها قرار داده و از این طریق از بازدهی بازار سرمایه بهرمند شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار